Yeni E63 AMG Estate ağır kamuflajlı bir halde taşındığı araçtan indirilirken yakalandı. Geçtiğimiz hafta E43’ü tanıtan Mercedes, daha fazla beygire ve hıza sahip olan (ve cüzdanı daha büyük insanlar için) E63’ü tanıtma aşamasına getirmek için çabalıyor. Daha agresif ve geniş gövdeyi saklamak için çabalasa da kamuflaja rağmen bazı ipuçları elde edilebiliyor. E63’ün yanında “ılık” spor araba gibi gözüken E43’e göre daha geniş hava kanalları ve değiştirilmiş bir kaput yer almakta.

Değiştirilmiş olan kaputun altında ise AMG GT ve C63 modellerinden tanıdığımız 4 litrelik çift turbolu bir v8 yer almakta. Standart versiyonda 550 hp üretirken, S versiyonu ile gücü 580 hp civarına çıkacak. Aracın bu gücü yola nasıl aktaracağı konusuna gelirsek: Mercedes, arkadan çekişe gelen talep az olduğu için gelecek nesiller sadece 4 çeker sistemle gelebilir açıklamasında bulundu.

Arka tampona sabitlenmiş difüzörde yer alan 4 egzoz çıkışı, daha spor bir süspansiyon ve iç mekanda yapılacak değişiklikler ile kendini kardeşlerinden ayırt edebilecek. E Class’ın E63 State modelinden önce Ekim ayı içerisinde Paris Otomobil Fuarı’nda E63 Sedan’ın tanıtılması bekleniyor. Estate versiyonu ise gelecek yılın ilk aylarında piyasaya çıkacak.

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir