Ünlü modifiye firması G-Power’ın mühendisleri, sihirli parmaklarını Mercedes S63 Coupe AMG’ye dokundurdu, ortaya zincirlerini kırmış bir “hayvan” çıktı.

Yaptıkları ufak tefek değişiklerle zaten oldukça güçlü olan aracı tam bir hız makinesine dönüştüren G-Power, normalde 585 beygir olan çift turbolu 5.5 litrelik V8 motordan tam 705 beygir elde etmiş ve zaten oldukça yüksek olan 900 Nm’lik torku 1000 Nm’ye çıkarmış.

Bu eklenen güç ile araç 0’dan 100 km/h hıza eskisine oranla 0.1 saniye daha erken, yani 3.8 saniyede çıkıyor ve kaldırılan limitör sayesinde 330 km/h hıza ulaşabiliyor.

Bu mucizevi güç artışları, motora hiçbir değişiklik uygulamadan sadece bir “tak-çalıştır” kit ile sağlanıyor, bu sayede hem motorun bütünlüğü bozulmuyor, hem de istenildiğinde G-Power ünitesi çıkarılarak veriler fabrikadan çıktığı hale geri dönüyor.

G-Power, Bi-Tronik 5 V1 ismini verdiği ünite için sadece 5,589 Euro istiyor. Ayrıca istenildiği taktirde; kendi üretimi ve sadece 11.4 kg olan, önlerde 265/30 R21, arkalarda 295/30 R21 ölçülerine sahip 21 inçlik alaşımlı jantları 7,373 Euro’ya müşterilere sunuyor. Eğer bunlar da yetersiz gelirse üretici, 23 inçlik ve çeşitli renk seçenekleri bulunan jantları da isteğe göre araca takabiliyor.

PAYLAŞ
Önceki içerikToyota’dan ağaç otomobil: Toyota Setsuna Concept
Sonraki içerikHayatta Kalmak İçin 12 Araç
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz