Jaguar, 322 km/h’lık son süratiyle ürettikleri en hızlı seri üretim otomobil olan F-Type SVR’ı Michelle Rodriguez ile buluşturdu. Otomobilin yeteneklerini sergilemek için seçilen Rodriguez aynı zamanda kişisel hız rekorunu kırmış oldu.

Birden çok Hızlı ve Öfkeli filminde rol almış olan oyuncu bu denemeye kadar ulaştığı en yüksek hızın 225 km/h olduğunu söyledi. F-Type SVR, yolcu koltuğunda oturan profesyonel bir sürücü ile beraber, Rodriguez’in ellerinde Nevada Çölü’nde 324 km/h hıza ulaştı. “Profesyonel bir sürücü olmadan aynı şeyi bir daha yapmam zor.” diyen Rodriguez bu hıza ilk defa çıktığını ve bunun mükemmel hissettirdiğini söyledi.

F-Type hakkında bilgi vermek gerekirse; F-Type R’da olduğu gibi 5.0 litrelik süperşarjlı bir V-8 motora sahip ama SVR sahip olduğu modifikasyonlar sayesinde 575 hp ve 700 Nm tork değerlerini üretmekte. Daha hafif titanyum bir egzoz sistemine, ön tamponda daha büyük hava girişlerine ve süperşarj için geliştirilmiş soğutma sistemine sahip olan otomobil 0-100’ü ise 3.5 saniyede tamamlamakta.

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Michelle Rodriguez ve Jaguar F-Type SVR"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Deniz Kara
Ziyaretçi

Aslı abla olacaktı hakkını verirdi

enginmenet
Üye

575 beygirlik aletle düz gidiyor bi numara göremedik malesef :p

hakandoblo
Üye

mükemmel 🙂

thestig
Üye

OYŞŞŞ 😀

mrmst
Üye

Tamam bu kadın güzel değil ama karizması seksilik katıyor resmen hastasıyız ailecek evet.

wpDiscuz