Nissan, 2007 yılında tanıttıktan sonra süper spor otomobiller sınıfında “ikon” haline gelen modeli GT-R’ı, makyaj operasyonundan geçirdi.

Yüksek hızlarda daha stabil olması için yeniden revize edilen 2017 GT-R, önden bakıldığında; V şekilli ızgaraya sahip yeni tamponla, daha büyük hava yarıklarıyla, iç yapısı değişen ön farlarıyla ve yeni tasarımlı motor kaputuyla hemen farkını ortaya koyuyor. 

Premium seçeneğinde yeni titanyum egzoz sistemiyle donatılan GT-R’ın renk skalasına da ufak dokunuşlar yapan Nissan, Blaze Metallic olarak adlandırdığı turuncu rengiyle oldukça ilgi çekici bir kombinasyona imzasını atmış.

İç mekana geçtiğimizde makyaj operasyonunun etkileri hemen kendini belli ediyor. Çok ağır ve hafif bir makyajdan kaçınan Nissan, klima kontrollerinin bulunduğu bölümü revize edip deriyle kaplanan ön konsolla birlikte 8 inç ekrana sahip yeni bilgi-eğlence sistemini tercih etmiş. Daha konforlu koltukların kullanıldığı 2017 GT-R’da, kulakçıklarla vites değiştirme fırsatı veren yeni bir direksiyon kullanılırken; istenmeyen sesleri önlemeye yarayan “Aktif Gürültü Giderme” sistemi, akustik camlar ve özel izolasyon sayesinde sportifliğin yanında konfor seviyesinde de ciddi oranda artış sağlanmış.

Kaputunun altında, gücü 20 BG arttırılarak 565 BG’e yükseltilen 3.8 V6 motoru kullanmaya devam edecek olan 2017 GT-R’ın satış fiyatıyla alakalı henüz net bir bilgi bulunmazken, modelin bu yaz satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

PAYLAŞ
Önceki içerik2017 Audi R8’in direksiyonu karbonfiberlendi
Sonraki içerikKuzu postuna bürünmüş kurt
Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :”Nasıl yardımcı olabilirim?” düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Nissan GT-R makyajlandı"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Emre
Ziyaretçi

Araba değil seks objesi resmen. Kardeşi Veyron’u tokatlıyordu bu da Chiron’u tokatlar artık. Adamlar o kadar iyi yapmışlar ki daha iyisini yapmak kolay olmuyor demek ki. Fanatiklik mi dersiniz ne derseniz deyin arkadaş. Bugatti, Corvette, Ferrari, Lamborghini, Porsche bu aracın yanında gerçekten çok sönük duruyor. GTR gibi duran spor araba görmedim. Makyajlanmış çok daha güzel olmuş

Cazzavell
Üye

Yine mükemmel olmuş ama kahverengi direksiyon simidi GTR’ye yakışmamış.

thestig
Üye

Direksiyon berbat duruyor.

anl_akl
Üye

Abi ic mekana bayıldım. Sportiflikten uzak ama arabanın kendisi sportiflik abidesi.

Renard
Üye

HASTASIYIZ

wpDiscuz