Nissan, 2007 yılında tanıttıktan sonra süper spor otomobiller sınıfında “ikon” haline gelen modeli GT-R’ı, makyaj operasyonundan geçirdi.

Yüksek hızlarda daha stabil olması için yeniden revize edilen 2017 GT-R, önden bakıldığında; V şekilli ızgaraya sahip yeni tamponla, daha büyük hava yarıklarıyla, iç yapısı değişen ön farlarıyla ve yeni tasarımlı motor kaputuyla hemen farkını ortaya koyuyor. 

Premium seçeneğinde yeni titanyum egzoz sistemiyle donatılan GT-R’ın renk skalasına da ufak dokunuşlar yapan Nissan, Blaze Metallic olarak adlandırdığı turuncu rengiyle oldukça ilgi çekici bir kombinasyona imzasını atmış.

İç mekana geçtiğimizde makyaj operasyonunun etkileri hemen kendini belli ediyor. Çok ağır ve hafif bir makyajdan kaçınan Nissan, klima kontrollerinin bulunduğu bölümü revize edip deriyle kaplanan ön konsolla birlikte 8 inç ekrana sahip yeni bilgi-eğlence sistemini tercih etmiş. Daha konforlu koltukların kullanıldığı 2017 GT-R’da, kulakçıklarla vites değiştirme fırsatı veren yeni bir direksiyon kullanılırken; istenmeyen sesleri önlemeye yarayan “Aktif Gürültü Giderme” sistemi, akustik camlar ve özel izolasyon sayesinde sportifliğin yanında konfor seviyesinde de ciddi oranda artış sağlanmış.

Kaputunun altında, gücü 20 BG arttırılarak 565 BG’e yükseltilen 3.8 V6 motoru kullanmaya devam edecek olan 2017 GT-R’ın satış fiyatıyla alakalı henüz net bir bilgi bulunmazken, modelin bu yaz satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Nissan GT-R makyajlandı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Bu araba hız konusunda Ferrari ile McLaren ile Porsche ile yarışır fakat iş prestije gelince sükse yapmaya gelince çok geride kalıyor. Seat’ın “Cupra” da yaptığı gibi Nissan da “GT-R” bir marka yapmalı

Özkan
Ziyaretçi

Ferrari adıyla zaten her yerde cevabı verir ki. Bi ortamda Nissan’ım var demekle Ferrari’m var demek arasında çok fark var. Ben Ferrari’ye o kadar para vermem GTR alırım o ayrı 🙂 Yine de Ferrari ile daha fazla hatun tavlayabileceğin gerçek. Dünya seks üzerinde döner.

Emre
Ziyaretçi

Araba değil seks objesi resmen. Kardeşi Veyron’u tokatlıyordu bu da Chiron’u tokatlar artık. Adamlar o kadar iyi yapmışlar ki daha iyisini yapmak kolay olmuyor demek ki. Fanatiklik mi dersiniz ne derseniz deyin arkadaş. Bugatti, Corvette, Ferrari, Lamborghini, Porsche bu aracın yanında gerçekten çok sönük duruyor. GTR gibi duran spor araba görmedim. Makyajlanmış çok daha güzel olmuş

Cazzavell
Üye

Yine mükemmel olmuş ama kahverengi direksiyon simidi GTR’ye yakışmamış.

thestig
Üye

Direksiyon berbat duruyor.