Carbuzz sitesine konuşan Spyker CEO’su Victor Muller, Kasım’da Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak bir dört kapılı model üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Bunun çok özel bir otomobil olacağını belirten Muller, modelin şansı yaver gitmeyen D8 Peking-to-Paris’in güncellenmiş bir hali olup olmadığı sorulduğunda bunun iyi bir tahmin olduğu cevabını verdi. Bunun yanında bu gizemli modelin hibrid veya elektrikli olabileceğinin sinyallerini de veren Muller, elektrik konusunda Kasım’da daha fazla şey göstereceklerini belirtti.

Gizemli dört kapılı modelin yanında Muller, yeni bir C12 üzerinde çalıştıklarını da doğruladı. C12, gücünü Avrupalı bir üreticinin V12’sinden alacak ancak CEO, bunun hangi üretici olduğuyla ilgili bir bilgi vermedi.

Spyker’ın Saab’ı satın alması ve sonrasında Saab’ın iflası Muller’e sorulduğunda, Spyker yöneticisinin cevabı kendi kaderini yönetemediği gerekçesiyle bir daha asla devlete bağımlı bir şirketi satın almayacağı oldu. Muller; zamanında Saab Tasarım Şefi olarak Jason Castriota’yı atadığını ve onun çok güzel bir 9-3 yarattığını, ama piyasaya süremedikleri için Saab’a olanların üzücü ve utanç verici olduğunu da ekledi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir