Ocak ayının sonunda yapılan online tanıtımın ardından Jaguar F-Type SVR, coupe ve cabrio olarak Cenevre’de boy gösterdi.

Jaguar’ın son silahı, yalnızca dört çeker olarak sunulacak ve gücünü 5 litrelik süperşarjlı V8 motordan alacak. 567 HP güç ve 700 Nm tork değerlerine sahip bu motor, 1705 kilogramlık coupe’yi 3.5 saniyede 100 km/s’e çıkarırken, 322 km/s’lik maksimum hıza kadar taşıyabiliyor.

Cabrio’nun ağırlığı coupe’den 15 kilogram daha fazla, ancak bu fazlalık otomobilin 0-100 hızlanmasına herhangi bir etkide bulunmamış. Cabrio’nun maksimum hızı 313 km/s’e gerilemiş olsa da bu değer böyle bir otomobil için gayet etkileyici.

İki gövde tipi de F-Type R’da sunulan aerodinami paketinin gelişmiş bir versiyonuyla geliyor. SVR’da otomobilin alt kısmı tamamen düz karbon fiber kaplı ve arkada aktif bir karbon fiber kanat mevcut. Yürüyen aksama bakıldığında yeniden ayarlanmış amortisörler ve viraj demirleri yenilikler arasında. Bunların yanısıra arka süspansiyonları sertleştirilen SVR’lar, 20 inçlik jantlar ve daha geniş lastiklerle geliyor.

Motorun gücünü arttıran Jaguar mühendisleri, gücü dengelemek adına karbon seramik frenleri de standart olarak F-Type SVR modellerine eklemiş. Önemli diğer geliştirmeler arasında yeni bir titanyum egzoz sistemi, yeniden ayarlanan şanzıman, yenilenmiş dört çeker sistemi ve yeni elektrik destekli direksiyon ile ESP kalibrasyonları bulunuyor.

Siparişe açılan Jaguar F-Type SVR Coupe’nin İngiltere fiyatı 110.000 Pound’dan başlarken, üstsüz modelin fiyatı 115.485 Pound’la bir miktar daha fazla. Her iki model de bu yaz müşterilere teslim edilmeye başlanacak.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir