Yıllardır süregelen bir gerçek var, her modelin özelleştirilmiş versiyonlarında X ve R harfleri sıkça kullanılır. Şimdilik bir X vakasıyla daha başbaşayız.

Piyasaya sunulduğu günden beri ortalığı kasıp kavuran Range Rover Sport SVR’a X’li kardeş geliyor. Henüz kesin bir bilgi bulunmasa da, Autocar tarafından gün yüzüne çıkarılan model hakkında beklentiler yüksek.

Bize ulaşan dedikodular arasında modelin Jaguar mühendisleriyle ortak bir çalışma içerisinde geliştirildiği belirtilse de, çoğu medya organı bunun bir dedikodu olduğunu doğruladı. Bünyesinde barındıracağı X harfini ise, off-road yetenekleri ve yüksek teknolojili destek sistemleriyle karşılaması beklenen modelin, egzantrik donanımlarla kullanıcılarını şaşırtacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu donanımlardan söz etmemiz gerekirse, Lazer Arazi Tanıma ve Response Sistemi göze çarparken, modelin farklı kameralarla oluşturacağı 360 derecelik görüntünün head-up display ekranına yansıtılacağı bize ulaşan ipuçlarının arasında.

Halen teyit edilmese de mühendisler adına söz alan Jaguar – Land Rover Özel Otomobil Geliştirme Takım Koçu John Edwards, SVR’ın açtığı yolda rahatlıkla yeni bir modeli ateşleyebileceklerinin müjdesini verdi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir