Tesla; Model 3’ü, 31 Mart’ta Kaliforniya’da düzenlenecek olan özel bir etkinlikte tanıtacak.

Tanıtılacağı günde, 1,000 Dolar depozito ile araçların ön satışını yapacak olan Tesla, internet üzerinden siparişleri almaya ise 1 Nisan’da başlayacak. Alınan siparişlerinin 2017 sonunda teslim edilmesi bekleniyor.

Vergiler hariç Amerika fiyatının 35,000 Dolar olması beklenen aracın menzilinin Model X ve Model S’den daha az, 420 km civarında olacağı düşünülüyor. Şimdilik sadece sedan olarak üretilecek olan Model 3’ün ilerleyen zamanlarda crossover versiyonu da yapılabilir.

PAYLAŞ
Önceki içerikFIA’dan Melbourne için yeni plan
Sonraki içerikSsangYong’dan kazandıran test sürüş günleri!
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Tesla Model 3 geliyor"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
seydv
Üye

tesla dan araba almak interneten alış veriş gibi gibi bişey ülkemiz için ama biraz daha zahmetli sonuç olarak araba alıyorsunuz.tesla türkiyede açıldı ama ne zaman araç ları türkiye pazarına sokar kim bilir.
linkte yurt dışından nasıl getirli vs
http://teslaturk.com/turkiyeye-tesla-ithal-etmek/

Özgür Güneş
Üye

E bizde vergi alınmıyor elektrikliler için, getirirler belki?

delicokelek3x
Üye

Tesla model S tende vergi alınmıyordu güya bildiğim kadarıyla ancak fiyatına bir göz atın derim

unspoken
Üye

yüzde 15 ötv + 18 kdv alınıyor

abdhbal
Üye

Vergiler hariç değil “vergi teşviki” dahil olmadan $35k. Yani araç daha ucuz olacak elektrikli olduğu için devlet teşvik yapıyor.

wpDiscuz