Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED 2016 sezonunun başlamasına sayılı günler kala eğitim seminerlerine tüm hızıyla devam ediyor. Gözetmen eğitimleri devam ederken, Organizatör Kulüpler ve Üst Düzey Görevli Eğitim Semineri 12 Mart Cumartesi günü Asia Princess Hotel’de gerçekleştirildi.

TOSFED Başkanı Serkan YAZICI’nın açılış konuşması ile başlayan ve 90 üst düzey görevlinin katıldığı seminerde, 2016 sezonu öncesinde branşlarda gerçekleştirilen kural değişiklikleri detaylı olarak açıklandı.

TOSFED Sportif Direktörü Murat Kaya’nın genel kurallar, Zafer Vatansever ralli ve tırmanma, Yalçın Yılmaz rallikros ve karting, Mahmut Ayverdi pist, Öcal Zilanlı ve Mesut Şafak Doğan offroad ve trial, Nejat Şutova ve Mustafa Mert Kazanç drift, Hakan Ulusoy da klasik otomobil branşalarındaki değişiklikleri detaylı olarak katılımcılara aktardılar. Seminerde ayrıca; TMOK Dopingle Mücadele Eğitim Kurulu Üyesi Mesut Nalçalan “Anti Doping”, Dünya Göz Hastanesi’nden Op. Dr.Nilüfer Köyluoğlu Ünal da “Göz Sağlığı” sunumları ile seminerde yer alan isimler oldular.

Tüm gün devam eden seminer uygulamalı sınav ile sona erdi.

Kaynak : TOSFED

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir