Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan otomobili Toyota Corolla, gelecek aylarda Avrupa marketinde karşımıza çıkacak yeni yüzüyle tanıtıldı.

Daha çok ön tarafa yoğunlaşan makyaj operasyonu ile birlikte ön tampondaki hava girişleri genişletilirken üst ızgara daraltılmış. Farlar modern bir görünüme kavuşturulurken ön tampona Mirai modelindekine benzer bir hava verilmiş.

Otomobilin yan tarafına ilerlediğimizde kapı kollarının üzerindeki krom dokunuşlar ile 16 ve 17 inç boyutundaki yeni jant tasarımlarını görüyoruz. Arkada ise LED stop grubuyla birlikte bunların ortasında yer alan ve modelin genişliğini vurgulayan krom çıtanın da elden geçirildiğini görüyruz. Makyaj operasyonu ile birlikte 9 yeni renk seçeneği de broşüre eklenmiş.

Kabuğunun altında bir değişiklik yapılmamış gibi görünen 2016 Toyota Corolla, standart olarak Toyota Safety Sense güvenlik sisteminin son versiyonuyla birlikte gelecek. Çarpışmaları engellemeyi ya da etkilerini azatlmayı hedefleyen bu sistem içerisinde yol işareti asistanı, şeritten ayrılma uyarısı, çarpışma öncesi frenleme sistemi ve otomatik uzun huzme asistanı yer alıyor.

Toyota, “daha prestijli dış tasarım” ile yenilenen Corolla’yı yaz aylarında Avrupa’da satışa sunacak. Dünyanın 150 ülkesinde satılan Corolla, toplam satış rakamlarıyla Japon şirketin satışlarının %20’sini oluşturuyor.

 

 

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Toyota Corolla yaz için makyajını tazeledi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
unspoken
Üye

makyajsız da çirkindi bu da çirkin

Onur Mutlu
Üye

Toyota’nın tasarımları gittikçe iyileşmeye başladı. Ancak prius modeli hariç. Cidden çok çirkin gözüküyor.

deco
Üye

İç mekan paylaşmamakta C-HR ile birlikte yeni başladı Toyota’da

vostrolog
Üye

aslına bakarsanız 2017 amerikan versiyonu yayınlandı corollanın, ona bakarak fikir sahibi olabiliriz yeni iç mekan hakkında