Toyota Corolla yaz için makyajını tazeledi

Japon efsanesi bu kez kozmetik yeniliklerle geldi.

4
5250

Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan otomobili Toyota Corolla, gelecek aylarda Avrupa marketinde karşımıza çıkacak yeni yüzüyle tanıtıldı.

Daha çok ön tarafa yoğunlaşan makyaj operasyonu ile birlikte ön tampondaki hava girişleri genişletilirken üst ızgara daraltılmış. Farlar modern bir görünüme kavuşturulurken ön tampona Mirai modelindekine benzer bir hava verilmiş.

Otomobilin yan tarafına ilerlediğimizde kapı kollarının üzerindeki krom dokunuşlar ile 16 ve 17 inç boyutundaki yeni jant tasarımlarını görüyoruz. Arkada ise LED stop grubuyla birlikte bunların ortasında yer alan ve modelin genişliğini vurgulayan krom çıtanın da elden geçirildiğini görüyruz. Makyaj operasyonu ile birlikte 9 yeni renk seçeneği de broşüre eklenmiş.

Kabuğunun altında bir değişiklik yapılmamış gibi görünen 2016 Toyota Corolla, standart olarak Toyota Safety Sense güvenlik sisteminin son versiyonuyla birlikte gelecek. Çarpışmaları engellemeyi ya da etkilerini azatlmayı hedefleyen bu sistem içerisinde yol işareti asistanı, şeritten ayrılma uyarısı, çarpışma öncesi frenleme sistemi ve otomatik uzun huzme asistanı yer alıyor.

Toyota, “daha prestijli dış tasarım” ile yenilenen Corolla’yı yaz aylarında Avrupa’da satışa sunacak. Dünyanın 150 ülkesinde satılan Corolla, toplam satış rakamlarıyla Japon şirketin satışlarının %20’sini oluşturuyor.

 

 

Yorum Yaz

4 Yorum "Toyota Corolla yaz için makyajını tazeledi"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Hüsnü Taş
Üye
Hüsnü Taş
8 ay 6 gün önce

makyajsız da çirkindi bu da çirkin

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu
8 ay 6 gün önce

Toyota’nın tasarımları gittikçe iyileşmeye başladı. Ancak prius modeli hariç. Cidden çok çirkin gözüküyor.

deco
Üye
deco
8 ay 7 gün önce

İç mekan paylaşmamakta C-HR ile birlikte yeni başladı Toyota’da

vostrolog
Üye
vostrolog
8 ay 6 gün önce

aslına bakarsanız 2017 amerikan versiyonu yayınlandı corollanın, ona bakarak fikir sahibi olabiliriz yeni iç mekan hakkında

wpDiscuz