Makyajlanan 2017 GT86, önümüzdeki hafta bütün detaylarıyla New York’ta gün yüzüne çıkacak.

Tazelenen GT86’da hafif cerrahi girişim söz konusu diyebiliriz. Öncelikle, ön tampon köşelerinde daha büyük hava kanalları kullanılmış, amaç frenlerin soğutmasını iyileştirmek olsa gerek. Toyota tasarımcıları, baştan aşağı yeni bir tampon tasarlamış. Örnek verirsek, sis farlarının yerini led farlar almış. Ayrıca sinyal lambaları, fren sistemi ve jant tasarımı yenilendi.

Şimdilik arabanın iç kısmı ile ilgili görsel mevcut değil; fakat Toyota’dan alınan bilgilere göre iç tasarım kalitesinde artış var. Artık alcantara-deri karışımı döşemeler ve konsol-kapı trimlerinde ise alcantara kaplamalar kullanılacak. En büyük değişim ise direksiyonda olacak. Detay verirsek, direksiyonun ortasında “86” logosu ve etrafında ses kontrolleri olacak.

Aracın altına indiğimiz zaman, mühendisler süspansiyon sisteminde revizyona gitmiş, böylece yol tutuş ve kontrol geliştirilmiş

Avrupa’da satılan 2.0 atmosferik motorun aksine, Amerika’da satılan motorun fazladan 5 beygir ve 7 tork artısı olduğu iletildi. Bu işlemleri yaptığımız zaman, 205 beygir ve 211 nm-tork değerleri elde edildiğini görüyoruz.

Amerika versiyonunda, 6 ileri şanzıman için özel dişli oranları kullanılmış ve bunun sonucunda ekstra performans elde edilmiş, ayrıca yokuş kalkış destek sistemi araca standart olarak konulmuş.

2017 Toyota GT86’yı gelecek hafta New York Auto Show’da bütün detaylarıyla göreceğiz. Önümüzdeki sonbaharda ise Amerika’da satışa sunulacak. Avrupa’ya ise yıl sonuna kadar gelmesi bekleniyor.

Toyota gt86 ön toyota gt86 arka

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Toyota GT86 makyajlandı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
faiktwingo
Ziyaretçi

şöyle sanat eseri gibi arabaya rotary gibi bir motor koysalar…

Delidana
Üye

Direksiyona el atmaları iyi olmuş tek beğenmediğim noktasıydı.
Brz wrx modelindeki gibi olursa dadından yinmez .

Ugur
Üye

alacam seni ileride alacam!!!