Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) seçimlerinde geri sayım başladı. OGD üyesi 73 otomotiv gazetecisi, finalde yarışacak 7 otomobili seçmek için İntercity İstanbulpark’ta bir araya geliyor.
25 Mart 2016 tarihinde İntercity İstanbul Park’ta yapılacak test sürüşünde, tüm aday otomobiller; güvenlik ve teknik açıdan önemli bir sınavdan geçirilecek. Gün boyu sürecek testlerin ardından, her jüri üyesi 22 aday otomobil arasından 7 favori otomobili seçecek. Böylelikle ilk oylama sonucunda jüri üyeleri tarafından en fazla önerilen ilk 7 otomobil finalde yarışmaya hak kazanacak. Finale kalan 7 otomobil 28 Mart 2016 tarihinde açıklanacak.

Türkiye’nin otomobili aday listesinde şu otomobiller yer alıyor; ”Audi A4, BMW 7 Serisi, Fiat 500X, Fiat Egea, Ford Mondeo, Ford Mustang, Honda Jazz, Hyundai Tucson, Jaguar XE, Kia Sorento, Land Rover Discovery Sport, Mazda CX-3, Mercedes GLC, Mercedes C-Coupe, MINI Clubman, Opel Astra, Renault Talisman, Renault Kadjar, Skoda Superb, Ssangyong Tivoli, Subaru Levorg, Volvo XC90.”

Bu yıl ilki düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili 2016, PPG Oto Tamir Boyaları, İntercity, Bridgestone sponsorluğunda gerçekleşiyor.

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
6
1
0
 
7
Onur MutluÇağrı Hocaceyhansuyumgdedeogluthestig
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Mazda Cx-3 ?

Çağrı Hoca
Üye
Çağrı Hoca

25 Mart’ta test edip 28 Mart’ta sonuç açıklayacaklarmış. 3 gün neyi düşünecekler kimin daha çok bağış yaptığını mı hesaplayacaklar. 🙂

ceyhansuyu
Üye
ceyhansuyu

Gönlüm audi a4 ten yana.

mgdedeoglu
Üye
mgdedeoglu

Egea’nın seçilmesi gerekir.

thestig
Üye
thestig

Egea seçilecek görürsünüz.