Volkswagen’den Phideon sürprizi

Hayır, beklediğiniz yeni Phaeton bu değil.

3
1905

Volkswagen’in en yeni lüks modeli Phideon tanıtıldı. Ancak Dünya’da yalnızca bir ülke ona sahip olabilecek: Çin.

Alman üreticinin eski lüks modeli Phaeton’un yerine geçmeyecek Phideon, Cenevre’de tanıtıldı. VW, Çin Pazarı’nda satışa çıkacak model için “kendini spor sedan ve şoför tarafından kullanılan limuzin arasında konumlandırıyor” kelimelerini kullandı.

Çin lüks pazarının gönlünü çalmayı hedefleyen Phideon, şoför moduyla arka koltuktaki yolcuların öndeki bilgi/eğlence sisteminin kontrollerini eline almasını sağlıyor. Sürücüye ise “Aktif Bilgi Ekranı” adı verilen bir görüntü bırakıyor.

“Dört kapılı coupe” olarak lanse edilen model, temel olarak Avrupa’da satılan Passat’ın uzatılmış bir versiyonu gibi görünüyor. Volkswagen’in söylediğine göre model 5 metre’den daha uzun.

Avrupa’da geliştirilen Phideon, yılın 3. çeyreğinde üretime girecek.

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Volkswagen’den Phideon sürprizi"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Emre
Ziyaretçi

Phideon Volkswagen’in C Coupe GTE konseptinden fazlasıyla izler taşıyor. Phideon VW’nin Çin pazarı için ürettiği modeli. Phaeton VW’nin 2002 yılında yollara çıkardığı Phaeton modeli ile F segmentine oldukça sert şekilde giriş yaptı. Dresden’deki fabrikasında üretilen bu model ile Audi A8’i çok kıskandırdığını iyi biliyoruz. Phaeton’un kimlik değiştirmiş halide diyebiliriz Phideon’a

Burak
Ziyaretçi

Volkswagen; segmentindeki Toyota, Honda, Nissan, Ford, Fiat, Hyundai, Opel, Citroen gibi markaların çok üstündedir. Audi, BMW, Mercedes, Lexus, İnfiniti, Acura, Lincoln gibi markalarsın ise çok gerisindedir. Üst segment imkanınız yoksa ilk tercihiniz kesinlikle Volkswagen olmalıdır

Ormanci
Üye

A8’e büyük Passat yapmışlar… Stoplara bakarken gözüm mü bozuldu diye şüpheye düşer insan be, o ne biçim tasarım 🙂

wpDiscuz