Audi’nin tasarım bölümünün başındaki isim Marc Lichte şirkete katıldığında, güncel tasarımlarının değişeceğine dair bir söz vermişti ancak bu sözün bir kısmı tutulmuş durumda.

Önceki nesline oldukça benzeyen yeni Q7 tanıtıldığında Lichte özür dilemiş ve otomobilin tasarımının şirkete katıldığında zaten yapılmış olduğunu belirtmişti. Ardından yeni A4 tanıtıldı ve çoğu kişi bu yeni neslin eskisinin makyajlanmış bir hali olduğunu düşündü.

Ancak geçtiğimiz günlerde Cenevre’de tanıtılan Prologue konsepti, Lichte’nin sözünü tam olarak yerine getireceğinin bir göstergesi gibi. Yeni nesil A8, yollarda göreceğimiz ilk Lichte tasarımı olacak ve büyük ihtimalle A6 ve A7 ile birlikte 2018’de gelecek. Grafik tasarımcısı Theophilus Chin de, Prologue konseptinden de esinlenerek yeni nesil RS6 Avant ve Sedan’ın bilgisayar çizimini yaptı.

RS6, Audi’nin belki de en saygılı duyulası performans aracı ve güncel nesli V8 bir makinaya sahip. Yeni nesilde ne olacağı bilinmez ama Audi ve Porsche, yeni V6 ve V8 motor ailesi üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu nedenle yeni RS6’nın motor hacmi 2017 Panamera Turbo’nun ki ile aynı olabilir.

Marc Lichte, Avant’ın tasarımında geçmişten de esinlenmiş. Eğik D sütunu, Audi’nin ilk Avant modeli olan ve 80’li yılların başında üretilen 5000’e gönderme yapıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir