Subaru’nun 25. yılına girmeye hazırlanan efsane modeli Impreza, yeni kasasıyla New York Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Mayıs 2014’te ilan edilen Prominence 2020 programının bir parçası olacak olan 2017 model Impreza, hatchback ve sedan olarak 2 farklı kasada üretilmeye devam edecek. Geçtiğimiz günlerde “Subaru Global Platform” adını verdiği yeni modüler platformunu duyuran Subaru, gelen son bilgilere göre yeni Impreza’yı bu platformun üzerine inşa edecek. Daha rahat ve dinamik bir sürüş deneyimi sunup gürültü ve titreşim seviyelerini düşürecek bu platform ayrıca %70 ile %100 oranında daha rijit bir şasi oluşturma imkanı sunacak.

Altı ileri manuel ve opsiyonel CVT şanzıman seçeneklerinin yer alması beklenen yeni Impreza’da bir Subaru klasiği olan dört tekerden çekiş standart olarak sunulacak. 23 Mart’ta kapılarını açacak fuarda ortaya çıkması beklenen yeni nesil Subaru Impreza Sedan ve Impreza Hatchback’in 2017 yılının ilk çeyreğinde global pazarda satışa sunulacağını da belirtelim.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3
0
0
 
3
Emreabdhbalglasius
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Emre
Üye
Emre

gidersem bi kac foto cekerim.

abdhbal
Üye
abdhbal

Bu sefer güzel bir hatchback tasarımı bekliyorum WRX gibi sadece sedan olursa Subaru üzer.

glasius
Üye
glasius

ya arkadaş anladık saf sürüş makinesisin de bari fotolarda halojen far yerine xenon, led bir şey kullan.