2016 Peugeot 308’in Çin’den selamı var!

Çin pazarı için uyum sağlayan 308'e yakından bakın!

5

Peugeot’un yepyeni modeli olan 308 Sedan üretim versiyonun yüzünü bugünden itibaren  Beijingdeki Auto Showda gösteriyor olacak. PSA’nın Çin kolu olan “Blue Upper” ve Dongfeng Motors işbirliği ile üretilen yeni 308 EMP2 platformuna sahip olduğundan eski sürümünden büyük farklılıklara sahip olmakla Avrupa’da satışa sunulan kuzeniyle benzerlikler gösteriyor olacak.

Sunulacak motor seçenekleriyle ilgili bilgi verilmemesine rağmen, 308 Hatchback ile benzer ünitelere sahip olması bekleniyor. Yani Çin pazarı için turbo şarjlı 1.2 ve 1.6 litrelik benzinli motor ve bu motorlara varyasyonuna göre eşlik edecek manuel veya otomatik şanzımanlı modeller düşünülmüş. Fransızlar açıkça bilgi vermese de EMP2’ye geçiş hatırı sayılır miktarda ağırlığın eksildiğine işaret ediyor. Bu bilgiyi Çin’de arka diz mesafesinin önemi ve Peuogeot’un bu modeli Çin için asıl silahı olduğunu düşünürsek daha uzun bir dingil açıklığıyla satışa sunulmasını beklemek gayet mantıklı.

Yılın ikinci yarısında satışa çıkacağı düşünüldüğünde yakın zamanda Peugeot’dan daha çok detay duyacağımıza eminim. Ayrıca Peugeot’un diğer pazarlarda satışa çıkması yönünde hiç olasılık vermemesi de otomobilin yalnızca Çin özel modeli olacağını kesinleştiriyor.

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Alfisti-91berkay44AOgrkmlivesghrozen Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Alfisti-91
Üye
Alfisti-91

Farlardaki koyu detaylar çok güzel duruyor

berkay44
Üye
berkay44

tipi filan güzelde arkada torsiyon çubuğu nasıl acaba

AO
Üye
AO

Resimlerden çok güzel görünüyor bu haliyle gelse sağlam iş yapar. Oturkalı ve zarif görünüyor.

grkmlives
Üye
grkmlives

301 olmadı 308de deniyorlar

ghrozen
Üye
ghrozen

gayet güzel olmuş