Aston Martin ve Quintessence Yachts, birlikte geliştirdikleri AM37 adlı tekneyi Milano Tasarım Haftası’nda tanıtmayı planladıklarını duyurdu.

Aston Martin’le özdeşleşen performans ve tasarımı denize indirmeyi amaçlayan AM37, yıllarca süren bir çalışmanın ürünü. İki taraf da teknenin detaylarını gizli tutsa da, AM37’nin kusursuz bir tasarım, mühendislik, performans ve konfor dengesiyle denizcilik ve otomotiv dünyasını birleştireceği belirtiliyor.

Olayın pazarlama boyutunu göz ardı ederek yalnızca ortaya çıkan ürüne baktığımızda AM37’nin metal detayları, geniş ön camı ve genel çizgisiyle gerçekten göz alıcı bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Teknenin güvertesi için malzeme olarak tik ağacı seçilmiş. Bunun yanında AM37 marinada park halindeyken teknenin içini koruyan elektrikli bir kapak da dikkat çeken detaylar arasında.

Teknenin içinde de lüks algısı en üst seviyede devam ediyor. Deri koltuklar, karbon fiber trim ve Aston Martin’den esinlenerek tasarlanmış dümen, ilk bakışta göze çarpan detaylar arasında. Bunların yanında dijital gösterge paneli, gelişmiş bir multimedya sistemi ve vites kolu görünümü verilmiş bir gaz kolu da iç mekandaki lüks tasarımı tamamlıyor.

Aston Martin Kreatif Direktörü Marek Reichman AM37 ile ilgili açıklamasında; “Aston Martin’in en önemli özelliği olan tasarım dilini AM37’ye aktardık. Bu yeni sürat teknesi, lüks ve teknik materyallerin ideal kombinasyonunu temsil ederken güçlü ama abartısız bir ürün ortaya koyuyor.” dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir