Bu senenin başlarında Detroit Auto Show’da tanıtılması beklenen fakat henüz kapalı kapılar ardında kalan revize edilmiş BMW i3’ün menzili, kapasitesi yükseltilmiş lityum-iyon bataryalar sayesinde yaklaşık olarak %50 artırılmıştı. Bu önemli gelişmenin ardından BMW, birtakım ufak verileri de yavaş yavaş açıklamaya başladı.

Firmanın söylediğine göre yenilenmiş i3, temmuz ayından itibaren alınabilir olacak. Önceden de sipariş edilebilecek olan 2017 i3’te, 0-100 değeri de 7.3 saniye olarak açıklandı. Menzilinin önemli miktarda artacağının açıklanmasının ardında bir de önemli detay barındıran i3, bu artışı sadece belirli koşullarda gerçekleştiriyor ve kullanıma bağlı olarak menzilde değişiklikler görülebiliyor.

Modelin 2 Mayıs’ta BMW tarafından resmi olarak tanıtılması beklenirken, daha büyük bataryaların bir nebze maliyet getireceği de söz konusu. Birleşik Krallık’ta yaklaşık 1300 £’luk bir opsiyon halinde sunulması beklenen yeni bataryalarla birlikte, turuncu gövde rengi de yerini “Protonik mavi” rengine bırakacak.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir