General Motors tarafından üretilen yeni nesil Camaro Z/28 prototipleri, ABD’nin Michigan eyaletinde test edilirken casus fotoğrafçılara yakalandı.

Geçtiğimiz haftalarda takipçilerine sunulan Camaro ZL1 Coupe ve Convertible’ın ardından, ağır kamuflajının altından Z/28, agresif bir gövde kitiyle bizlere göz kırptı. Casus fotoğrafçıların bile beklemediği bir hamle olan model, revize edilmiş ön splitter (rüzgar dağıtıcı), hava emişli kaput ve büyük bir arka spoylere bünyesinde yer vermiş.

Hafif alaşım jantlar ve dört çıkışlı egzoz sistemiyle agresifliğine yeni bir boyut kazandıran model, uzmanların yorumlarına göre Recaro koltuklara sahip olacak. Hafifletilmiş arka koltukları da dahil olmak üzere geniş kapsamlı bir diyete giren model, minimalist ses sistemi ve klimanın yapısıyla tüm hamlelerini belli ediyor.

Motor seçeneklerine gelindiğinde ise söylentileri çürüterek 3.6 litrelik çift turbo beslemeli V6 üniteyi karşımıza çıkaran General Motors, 505 beygir ve 650 Nm torkluk bir gücü kullanıcılarına sunacak.

Kaputunun altında ne olursa olsun, sınırlı kaymalara izin veren kilitli bir diferansiyel, sportif sürüşe adapte yaylar ve özel roll-bar ile güven teşkil eden model, yüksek ritimli gazlamalara ayak uydurabilecek soğutma ve karbon-seramik Brembo fren sistemiyle kendisine ayrılan paragrafı sonlandırıyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Chevrolet Camaro Z/28 Michigan’da yakalandı!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
cemcemilay
Üye

Konu başlığında camara yazıyo 😀

nerobi
Üye

V6 z28 🙁