Drift sezonu 6000 seyirciyle başladı

Sonraki yarış Atatürk Olimpiyat Stadı'nda

3
535

2016 sezonunda İlk kez ulusal statüde düzenlenmeye başlanan Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası, ilk yarışı 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir Ülkü Pisti’nde gerçekleştirildi. Drift Kulübü tarafından PRW Balata sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışa 23 sporcu ve 5 resmi drift takımı katılırken, yarışı Pazar günü 6.000 biletli izleyici nefeslerini tutarak takip etti.

16 Nisan Cumartesi günü antrenmanlar, Ege Rallisi seyirci özel etabındaki Showlar ve sıralama turları ile başladı. Sıralama turlarının birincisi JDM Works D’Team pilotlarından Mert Bilaloğlu olurken, ikili çıkışların başlaması ile heyecan giderek arttı. Önceki yıllara göre çok daha yakın ve çekişmeli geçen mücadeleleri galibi İzmir halkının favori pilotlarından Alias Racing’den Kemal Soylu oldu. Çekişmeli geçen finalin ardından ikinciliği ise Kemal’in takım arkadaşı Ali İnal alırken podyumun üçüncü basamağındaki isim JDM Works D’Team’den Kemal Özhaseki oldu.

Pazar gününü duman altında geçiren seyircilerin enerjisi bir an olsun düşmedi. Pilotlarla karşılıklı iletişimleri her an çok yüksekti. Organizasyon yetkilileri tarafından hazırlanan sezon tanıtım kitapçıkları tüm izleyicilere ücretsiz olarak dağıtılırken, bazı şanslı izleyiciler drift otomobillerinde sağ koltuk deneyimi yaşadılar.

Sezonun bir sonraki drift yarışı 29 Mayıs tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilecek.

Kaynak: TOSFED

PAYLAŞ
Önceki İçerikVolvo FH16 750 ton yükü çekebilir mi?
Sonraki İçerikEn güçlü TT Ring’de
Ata Aygen
1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

Yorum Yaz

3 Yorum "Drift sezonu 6000 seyirciyle başladı"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Berkcln
Üye
Berkcln
7 ay 19 gün önce

PWR balata olacak dostum düzeltirsen iyi olur

istanbul
Üye
istanbul
7 ay 21 gün önce

Driften bahsedipde görüntü olmaması kötü. Arka lastiğe tepsi veya tahta bağlayıp apacilere drif teknikleri öğretiyoruz ama , bu işi olması gerektiği gibi yapanlar söz konusu olunca ortada görüntü yok. Dikkatini çekmek isterim..

alicanatmacaa
Üye
alicanatmacaa
7 ay 21 gün önce

Size katılıyorum. Ayrıca otopark.com ekibinde birileri gidip sürücülerle röportaj yapsalardı hiç de fena olmazdı.

wpDiscuz