2016 sezonunda İlk kez ulusal statüde düzenlenmeye başlanan Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası, ilk yarışı 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir Ülkü Pisti’nde gerçekleştirildi. Drift Kulübü tarafından PRW Balata sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışa 23 sporcu ve 5 resmi drift takımı katılırken, yarışı Pazar günü 6.000 biletli izleyici nefeslerini tutarak takip etti.

16 Nisan Cumartesi günü antrenmanlar, Ege Rallisi seyirci özel etabındaki Showlar ve sıralama turları ile başladı. Sıralama turlarının birincisi JDM Works D’Team pilotlarından Mert Bilaloğlu olurken, ikili çıkışların başlaması ile heyecan giderek arttı. Önceki yıllara göre çok daha yakın ve çekişmeli geçen mücadeleleri galibi İzmir halkının favori pilotlarından Alias Racing’den Kemal Soylu oldu. Çekişmeli geçen finalin ardından ikinciliği ise Kemal’in takım arkadaşı Ali İnal alırken podyumun üçüncü basamağındaki isim JDM Works D’Team’den Kemal Özhaseki oldu.

Pazar gününü duman altında geçiren seyircilerin enerjisi bir an olsun düşmedi. Pilotlarla karşılıklı iletişimleri her an çok yüksekti. Organizasyon yetkilileri tarafından hazırlanan sezon tanıtım kitapçıkları tüm izleyicilere ücretsiz olarak dağıtılırken, bazı şanslı izleyiciler drift otomobillerinde sağ koltuk deneyimi yaşadılar.

Sezonun bir sonraki drift yarışı 29 Mayıs tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirilecek.

Kaynak: TOSFED

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Drift sezonu 6000 seyirciyle başladı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Berkcln
Üye

PWR balata olacak dostum düzeltirsen iyi olur

İstanbullu
Üye

Driften bahsedipde görüntü olmaması kötü. Arka lastiğe tepsi veya tahta bağlayıp apacilere drif teknikleri öğretiyoruz ama , bu işi olması gerektiği gibi yapanlar söz konusu olunca ortada görüntü yok. Dikkatini çekmek isterim..

alicanatmacaa
Üye

Size katılıyorum. Ayrıca otopark.com ekibinde birileri gidip sürücülerle röportaj yapsalardı hiç de fena olmazdı.