Ford F-150, Amerikan Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından yapılan testlerde ilk defa “İyi” (G) derecelendirmesine sahip olan kamyonet(pickup) oldu.

En son yapılan çarpışma testlerinde uzatılmış ve normal şasi versiyonuna sahip olan rakipleri Chevrolet Silverado 1500 / GMC Sierra 1500, Ram 1500 ve Toyota Tundra idi.

Küçük Örtüşme Kaza Testi (Small Overlap Crash Test) sonuçları ortaya karmakarışık bir derecelendirme çıkarsa da yoğunluk “Marjinal” (M) üzerineydi. Bu modeller, Tundra CrewMax, Silverado 1500 / Sierra 1500 Crew Cab ve Ram 1500’ün her iki versiyonu.

Genişletilmiş kamyonetler ise “Kabul Edilebilir” (A) ünvanına sahip oldu. Bunlar, Tundra Double Cab ve Silverado / Sierra Double Cabs.

Ford F-150 ise rakiplerini geride bırakarak en sağlam kamyonet (Top Safety Pick) ödülünü kaptı. Bu ödülü alabilmesindeki sebepler, alt bacak ve ayak darbelerine karşı korumada en yüksek puanı alması ve opsiyonel olarak sunduğu ön çarpışma önleyici sisteme sahip olmasıdır. Ayrıca, small overlap testinde ilk defa “İyi” derecelendirmesine sahip kamyonet oldu.

Diğer kamyonetler alt bacak ve ayak darbelerine karşı korumada “Kötü” (P) derecelendirmesini aldı. IIHS bu konuda iyileştirmeler yapmaları için üreticileri uyardı.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "F-150 övgüyü hak etti"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Ali Serdar GÖK
Editor

Ford: Built Tough 🙂