Türkiye Offroad Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı Jeep CJ5 ile yarışan Sakarya’dan Hüseyin Memi-Ali Pertev ekibinin zaferi ile sona erdi. Düzce Valiliği, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesi katkıları ile Düzce Offroad Kulübü tarafından 09-10 Nisan tarihlerinde Kaynaşlı Motorsporları Merkezi’nde düzenlenen yarış, seyircilerden de büyük ilgi gördü. 2 gün boyunca 6 etapta 33 araç ve 66 sporcunun mücadele ettiği yarışta, ilk gün 15 kilometre uzunluğundaki orman etabı 3 kez, ikinci gün ise 5 kilometre uzunluğundaki engel etabı 3 kez geçildi.

Zorlu mücadele sonunda genel klasmanda ikinci sırayı Toyota Hilux ile Cemal Akagündüz-Caner Akkafa elde ederken, üçüncülüğü kazanan ekip de Jeep Cherokee ile Murat Taşlıdağ-Hüseyin Kurt oldu. Sınıf 1’de Suzuki Vitara ile Serdal Özer-Tamer Akdağ, Sınıf 2’de Suzuki Grand Vitara ile İrfan Özdemir-Engin Başkurt, Sınıf 3’te Cemal Akagündüz-Caner Akkafa ve Sınıf 4’te de Hüseyin Memi-Ali Pertev birincilikleri paylaşan ekipler oldular. Yarışın tek kadın sporcusu İlayda Hancı da Batuhan Korkut co-pilotluğunda takla atmasına rağmen iki gün sonunda Sınıf 1’de ikinci olarak tamamladı ve şampiyonadaki iddiasını sürdürdü.

Türkiye Offroad Şampiyonası’nda 3.ayak yarışları, Ankara Offroad Kulübü (ANDOFF) tarafından 30 Nisan- 01 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

Kaynak: TOSFED

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir