Otomobilin pahalı bir zevk olduğu, hele ki ülkemizde su götürmez bir gerçek. İmkanlar el verdiğince bazılarımız kendi otomobilini geliştirme peşinde koşarken bazılarımız da gençliği ya da çocukluğundaki oyuncaklardan aldığı o hazzı tekrar yaşamak için farklı alternatiflere yöneliyor.

“Oğlum, bizim hiç böyle imkanlarımız olmadı.” sözünü eminim pek çoğumuz yakın çevresinden duymuştur. Gerçi biz de teknolojiyle gelen bu değişimin her anını doya doya yaşayamadık ama RC model otomobiller veya LEGO Technic gibi maketlerle biraz pahalı da olsa çocuklar kadar eğlenebilme şansına sahibiz.

Yapımı günler süren; kamyondan helikoptere, kepçeden Le Mans otomobiline kadar pek çok seçenek sunan LEGO Technic, ürün gamına yeni dahil ettiği Porsche 911 GT3 RS’le spor otomobil tutkunlarının ilgisini bir kez daha üzerine çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Daha önce; Ferrari 599 GTB Fiorino, Enzo Ferrari ve Lamborghini Gallardo LP 560-4 gibi otomobillerin oyuncaklarına imzasını atan LEGO®, bu tarz hobileri olanları 2.704 parçadan oluşan Porsche 911 GT3 RS ile uzun soluklu ama eğlenceli bir çalışma içerisine sokuyor.

Parlak turuncu rengiyle insanın yüzünde tebessüme neden olan 911 GT3 RS; kırmızı renkli yaylar, sarı fen kaliperleri, ayarlanabilir arka kanat ve gerçeğine tıpa tıp benzeyen jantlarıyla adeta şov yapıyor.

İç mekanda orijinaline sadık kalınarak üretilen ön konsola ek olarak yarış tipi koltuklarla donatılan 911 GT3 RS’in, ayrıca vites değişimine imkan veren kulakçıklara sahip direksiyonla birlikte LEGO taraftarlarının beğenisi kazanmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Motor bölmesinde pistonları hareket eden altı silindirli boxer motoruyla ve tüm fonksiyonları çalışan dört vitesli çift kavramalı şanzımanıyla gerçek anlamda sürprizlerle gelen 911 GT3 RS, 1 Haziran tarihinde Almanya ve Avusturya’da hem internet üzerinden hem de LEGO Store’larda satışa sunulmuş olacak.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1
0
0
 
1
mehmetomeracar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mehmetomeracar
Üye
mehmetomeracar

Lego gerçekten pahalı bir hobi ama yapılamayacak şey çok az bence çok hoş bi ürün olmuş