İrlanda’lı bir Skoda yetkili satıcısı, yeni Superb hakkında öylesine güven dolu bir hareket sergiledi ki, herkesin ağzı açık kaldı.

Skoda modellerini sattığı plazanın önüne, Bayveralı 5-Serisi’ni de yerleştiren satıcı, modelin üzerine yazdırdığı ‘Test et ve kararını ver!’ sloganıyla Superb’e ne kadar güvendiğini gözler önüne serdi.

Kaynaklardan aldığımız bilgiye göre Pilsen Auto adındaki bayii, Skoda’nın nispeten en büyük otomobili olan ve prestij açısından en üst seviye modeli Superb’e karşı kullanıcıların ön yargılarını yıkmak için, iki modeli aynı anda test etmek gibi bir seçeneği bizlere sunmuş. Oldukça cesurca ve ilgi çekici bir hamle olduğunu kabul etmeliyiz.

Bunun yanı sıra ikisinin arasındaki fiyat farkını da kullanıcılarına nüksettiren bayii, premium sınıftaki bu iki otomobilden, 5-Serisi’nin baz fiyatını 45.200 Dolar ve diğer köşede yer alan Skoda Superb’in 26.995 Dolar’lık fiyatına etiketlerde yer vererek tüm seçim hakkını bu aracı satın almak isteyenlere bırakmış.

Tabii ki arada gözden kaçmayacak gibi 18.205 Dolar’lık fiyat farkı oluşunca, deneyip test edenler epey şoka uğrayacaktır. Ama uzmanların görüşlerine göre bu yöntem de satış rakamlarına epey etkili olabilir.

Örnek vermemiz gerekirse ülkemizde ve dış mecralarda da Superb’in fiyatı Passat’tan daha uygun. Eee motor aynı, şanzıman da aynı olunca insanların aklında Skoda Superb’in belirmesi çok zor olmuyor. Tabii ki her şey kullanıcıların istek ve talebine yönelik, alt başlıkta da yer verdiğim gibi ”Cevap sizin…’

13
Kimler Neler Demiş?

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
sersabahaydingokceAiQUiDiEBugrakaanmiracsefa Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
sersabah
Üye
sersabah

yalnız bmw 3 serisine benziyor fotoğraftaki

aydingokce
Üye
aydingokce
AiQUiDiE
Üye
AiQUiDiE

Audi A6 koysalarmış ya karşılaştırmaya 🙂

Bugrakaan
Üye
Bugrakaan

Skoda nin ruhu yok

miracsefa
Üye
miracsefa

Adam resmen Bavyeralıya müşteri kazandırma çabasına girmiş.