Toyota Prius, 19 yıllık tarihinde ilk defa römork çekme kabiliyetine kavuştu.

Dördüncü nesliyle piyasada olan dünyanın en çok satan full hibrit otomobili, maceraseverler için artık daha da çekici. 2016 Toyota Prius, 725 kilogramlık çekme kapasitesiyle artık hafif bir karavanı veya frenli/frensiz römorkları çekebilecek. Prius müşterileri, istedikleri takdirde modelin resmi aksesuar listesinde bulunan çeki demiri ve kablolama sistemini sipariş ederek bu özelliğe sahip olabilecekler.

Bu pratik aksesuarı otomobile takmak ise üzerindeki açık yönergelerle kolaylaştırılmış. Çeki demiri kullanılmadığında tampondaki yerinden kolayca çıkarılıp özel çantasıyla bagajda saklanabiliyor. Sistemin bağlantı parçalarının tamamının tamponun arkasına yerleştirilmiş olması da, kullanılmadığında otomobilin arka tasarımını bozmadığı anlamına geliyor.

Toyota, Prius’ların römork çekememesinin önüne hibrit sisteminin elektrik motoru ve jeneratörü ile diferansiyelinde yapılan ısı yönetimi geliştirmeleri ile geçmiş. Artık daha da kullanışlı olan Toyota Prius, aynı zamanda katı kriterleri bulunan Euro NCAP testinden aldığı 5 yıldızla en güvenli Prius olma özelliğini de taşıyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Prius, artık römork çekebiliyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Chris Wolstenholme
Üye

türkiyede çeki demirini bile ruhsata işletmeye dünyanın parasını istiyolar