Subaru ve Prodrive birlikteliği, dünyanın en tehlikeli motor sporu organizasyonu olarak gösterilen Isle of Man TT(tourist trophy)’de rekor kırmayı hedefliyor.

1990-2008 yılları arasında yaptıkları ortaklıkla ralli parkurlarının tozunu attıran Subaru ve Prodrive, bir büyük başarıya daha odaklanmış durumda.

2014 yılında Mark Higgins’ın kullandığı WRX STI ile bu rekora ulaşan Subaru, Prodrive ile birlikte hazırladığı yeni WRX STI ile adından söz ettireceğe benziyor. Yaklaşık 60 km uzunluğundaki parkuru 19 dk 15 sn’lik tur zamanıyla tamamlayarak rekor kıran Higgins, bu sefer Amerikalıların değil İngilizlerin elinden çıkan bir Subaru ile boy gösterecek.

Agresif görünümlü aerodinamik gövde kitiyle donatılan otomobilde çok ciddi ağırlık tasarrufunun yapıldığı belirtilirken, kullanılan takla barı sayesinde otomobilin hem çarpışma güvenliği hem de gövde rijitliği arttırılmış.

28 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Isle of Man TT’de Higgins’in ve otomobilinin performansı merak edilirken, etkinliğin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi büyük ilgi çekmesi bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir