Nurburgring pistinin “yeşil cehennem” adını neden aldığını unutan sürücüler, kötü deneyimler yaşıyorlar. Yaşanan son kaza, iyi durumdaki bir R34 Nissan Skyline GT-R sürücüsünün başına geldi.

Kaza yapan otomobil, GT-R’ın bu piste özel hazırlanmış ve V-Spec II Nur’a çok yakın olan V-Spec modeliydi. Nissan’ın otomobile eklediği ATTESA E-TS AWD sistemi ne kadar gelişmiş de olsa her şey sürücünün elinde. Ama bu kazayı direk sürücü hatasına bağlarsak biraz haksızlık etmiş oluruz.

Videoda GT-R’ın viraja girerken ekstrem bir önden kayma yaşadığını görüyoruz. Bu hata sürücüye ait ama otomobilin arkası kaydığında frene basmak gibi bir acemi hatası yapmayan sürücünün tecrübesiz olduğunu düşünmüyoruz. Ne kadar zor da olsa sürücü el freniyle tam dönüş yaparak durumu kurtarabilirdi.

GT-R’ın yolcuğu yandaki bariyerlere çarparak son buluyor. İkinci videoda çekiciyle götürülen GT-R, bu kazadan ağır yaralar almış gibi görünüyor.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "R34 GT-R Ring’de patladı!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
cobongo
Üye

4 çekerin kopması da böyle oluyor işte..

Cazzavell
Üye

anaaa gitti la gt-r!!!!

Alişan
Üye

Hassas bi noktada arka tekerler kilitlenmiş. virajdan hızlı çıkmak için yüksek devirde vites düşürmüş olması muhtemel, araç sesi, egzoz ve arka tekerlerin kitlenmesi bana bunu gösteriyor.

HAKANARABUL
Üye

Sürücü hatası olduğu bariz belli ama. Siz pistten bir habersiniz. Şuanda pistin zemini kaymak gibi ayrıca sanırsam yağmurdan sonra. Şunu demeliyimki şöför arkadaş zaten gaza basınca topluyor direksiyonu ama yapıcak birşey yok.

Tuğra ALOĞLU
Üye

Hayır doğru yerde gaz vermiş viraj içi değil orası zaten çıkışı.Bence hatası aracı fazla döndürerek g kuvveti arttırması ve tutunmayı zayıflatması olmuş.Aracı körbe doğru açarak gaz verseydi uzar giderdi.