Tesla Motors’un yenilenen tasarımı Model S bu ayın başlarında tanıtıldı. 90D bataryası ile maksimum uzun yol menzili 473 km olarak yer almıştı. EPA’nın sitesinde (Çevre Koruma Örgütü) 90D’nin aslında bu menzilden 15 km daha fazlasına sahip olduğu ortaya çıktı. Böylece Model S menziliyle 300 mil çıtasını aşmış oldu.

EPA’nın önceki verilerine baktığımızda 434 km olan menzilden sonra, bu menzil artışının ardındaki en büyük gelişme 85 kWh olan güç ünitesinin 90 kWh’ye çıkması oldu.

Elektrikli otomobillerin menzilindeki bu gelişmeler ilginizi çekmeye yetmediyse, Tesla’nın Facebook sitesinde paylaştığı bu fotoğraf muhtemelen çekecektir.

Bu fotoğraf muhtemelen 100 kWh’lik güçlü bir bataryanın habercisi. 100 kWh’lik bir batarya ile 515 km menzil elde edebilmek mümkün. Eğer bu gelişmeler yaşanırsa elektrikli araçların dolu bataryalı menzili, petrol ürünleri kullanan araçlara bir adım daha yaklaşacak. Bu taht savaşı son dönemlerde oldukça kızışmış olsa da savaşın kazananı şimdiden belli gibi görünüyor, ne dersiniz?

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1
1
0
 
2
cgrknİstanbullu
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
İstanbullu
Üye
İstanbullu

Tesla model s p85D ile Saate 40 km hızla 728.7 km menzile ulaştılar

https://www.youtube.com/watch?v=Z5W4LJ5zL9g