Her ne kadar teknoloji harikası ve birçoğumuz için ütopya seviyesinde olsa da Tesla otomobilleri bizim gibi mekanik severler için biraz garipsenecek türden cihazlar. Geleneksel fosil yakıtlı bir otomobilden elektrikli bir otomobile geçenler bilir; bir elektrikli otomobilin alışageldiğimiz otomobillere göre sık sık mola verip yakıt ikmali yapması yani diğer bir deyişle şarj edilmesi gerekir. Veya sürüş esnasında o alışageldiğimiz motor homurtularına veda etmemiz gerekir. Bu ve benzeri durumları komik bir dille anlatan üç arkadaşın hazırladığı videoda başta Tesla sahibinin veda ettiği egzoz sesinden, sonrasında kaputun altında motorun yerinde bulunan bagajdan ve en sonunda ise yakıt doldururken yaşadığı uzun bekleyişten bahsedilmiş.

Keyifli seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=I1IyDYkEDLo

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Tesla sahibinin otomobili ile imtihanı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
DreamSinger
Üye

adamlar çığır açacak bir teknoloji geliştirip tamamen elektrikli (yarı hybrid yarı yakıt değil) bi otomobil yapacaklar, biride çıkıp kaputun altında neden motor yok diye eleştirecek…. 🙂 karalama kampanyası olarak görürüm ben bunu sadece. (motor sesi konusunda yapay da olsa bi ses olabilirdi ama bunu eleştirmek için değil çevredeki yaya ve araçlar için söylüyorum.3.3 saniyede 0-100 ü var arabanın S P85 D)

https://www.youtube.com/watch?v=qIkV4CiH9Nc

LA
Üye

Battery swap ozelligi sayesinde 1dk da full sarj oluyor Tesla’lar (Amerika’da). Yani motor sesi ve motor yeri disinda aslinda baska problemleri yok Tesla sahiplerinin. Ha pardon unutmadan:
Triger kayisi, motor yagi, transmission yagi degisimi gibi masraflardan da muaflar, eminim ki pismandirlar kendileri Tesla aldiklari icin.

Regionella
Üye

Normal ev tipi priz ile mi 1 dk’da doluyor? Ve tüm tesla modelleri 1 dk’da mı doluyor?

erdemaky
Üye

battery swap özelliği şarj etmiyor. eski bataryayı bırakıyor dolusunu alıyor.

İstanbullu
Üye

Duvar prizine takarsan beklemesi normal 🙂