Toyota’dan otomobillerini akıllandırmak için büyük atak

Üstelik Microsoft ortaklığıyla

1
1030

Birkaç hafta önce, Ford’un otonom araçlarına ve araç içi teknolojilere dair çalışmalar yapacağı Akıllı Mobilizasyon ekibinin kuruluşunun üzerine Toyota, bu alana Toyota Connected isimli firmasını kurarak dahil oldu.

 

Küresel operasyonlarını da ilerletecek bu yeni bilim merkezini, sürücüsüne öngörülebilir, bağlamsal ve sezgisel bir sürüş deneyimi yaşatmak adına kullanmayı amaçlayan Toyota Connected, Microsoft’la bir ortaklığın sağlandığını ve otomobillerinde Microsoft’un Azure hizmetinin sunulacağını resmi olarak açıklamış durumda.

 

Peki ya neler olması bekleniliyor ?

Projeler tam olarak netlik kazanmış durumda değil ancak Microsoft Azure hizmetiyle beraber, ev-araç senkronizasyonu, güvenlik önlemleri, alışkanlıklara göre navigasyon rotası oluşturma, yol durumu hakkında sizi güncel olarak bilgilendirme ve hatta ihtiyaçlarınıza göre size en uygun araç kasko hizmetlerini önerme gibi hizmetlerin sunulacağının sinyalleri veriliyor.

Texas tabanlı Toyota Connected’ın CEO’su Zack Hicks, “Toyota Connected olarak, müşterilerimizi karmaşık teknolojilerden kurtarmayı amaçlıyoruz” diyor ve ekliyor “bu teknoloji hayatımızı kolaylaştırıp, insanlığa dönmemize yardımcı olacak”.

 

Yorum Yaz

1 Yorum "Toyota’dan otomobillerini akıllandırmak için büyük atak"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
karyel
Üye
karyel
8 ay 5 gün önce

adamlar teknolojide öncüler hakikaten

wpDiscuz