Birkaç hafta önce, Ford’un otonom araçlarına ve araç içi teknolojilere dair çalışmalar yapacağı Akıllı Mobilizasyon ekibinin kuruluşunun üzerine Toyota, bu alana Toyota Connected isimli firmasını kurarak dahil oldu.

 

Küresel operasyonlarını da ilerletecek bu yeni bilim merkezini, sürücüsüne öngörülebilir, bağlamsal ve sezgisel bir sürüş deneyimi yaşatmak adına kullanmayı amaçlayan Toyota Connected, Microsoft’la bir ortaklığın sağlandığını ve otomobillerinde Microsoft’un Azure hizmetinin sunulacağını resmi olarak açıklamış durumda.

 

Peki ya neler olması bekleniliyor ?

Projeler tam olarak netlik kazanmış durumda değil ancak Microsoft Azure hizmetiyle beraber, ev-araç senkronizasyonu, güvenlik önlemleri, alışkanlıklara göre navigasyon rotası oluşturma, yol durumu hakkında sizi güncel olarak bilgilendirme ve hatta ihtiyaçlarınıza göre size en uygun araç kasko hizmetlerini önerme gibi hizmetlerin sunulacağının sinyalleri veriliyor.

Texas tabanlı Toyota Connected’ın CEO’su Zack Hicks, “Toyota Connected olarak, müşterilerimizi karmaşık teknolojilerden kurtarmayı amaçlıyoruz” diyor ve ekliyor “bu teknoloji hayatımızı kolaylaştırıp, insanlığa dönmemize yardımcı olacak”.

 

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Toyota’dan otomobillerini akıllandırmak için büyük atak"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
karyel
Üye

adamlar teknolojide öncüler hakikaten