Bir otomobil projesi düşünün ki üretici firması her şeyini tamamen üniversite öğrencileriyle beraber geliştirsin, gençlere yönelik yapsın.

Toyota, otomotiv araştırmaları için Clemson Üniversitesi öğrencileri ile Ubox konseptini geliştirmek için bir iş birliği yaptı. Z jenerasyonunu (1995 ve sonrasında doğan nesil) hedef alan Toyota, bu aracı bizzat öğrencilerle geliştiriyor.

Aracın tasarımı henüz resmi olarak kamuya sunulmasa da aslında araç 3D yazıcıyla çıkartılabilecek hâlde. Peki ya neler olması bekleniliyor ? Aracın dış tasarımında led farlar, ters yöne açılan ön ve arka kapılar ve alüminyum kaplı karbon fiber ray düzeneğine oturtulmuş kıvrımlı bir cam tavan olacağı edinilen bilgiler arasında. İç tasarımda ise tamamen kişiselleştirebilme durumu hakim. Öyle ki, aracın içindeki çoğu detay, yer değiştirilebilmesi açısından bir ray sisteminin üzerine konumlandırılacak şekilde planlanmış. Ayrıca orta konsolda bir de tablet bulunmakta. Her ne kadar Toyota aracın motor ve performans özelliklerini paylaşmayı reddetse de, aracın motorunun elektrikli olacağı söylentiler arasında. Ayrıca modelin, laptop ve diğer çeşitli birçok elektroniği çalıştırabileceği 110 voltluk bir kaynağı da bulunuyor.

Toyota’nın, genç nesillerin hem konforunu hem de temel teknolojik beklentilerini karşılayacak bu modelininin tanıtım videoları ise aşağıda incelenebilir.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Toyota’nın gençler için tasarladığı otomobili: UBox"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
srtkmc
Üye

Baya da çirkinmiş 🙂

nuri
Üye

Anadol üretimi Böcek’i anımsattı bana

udi
Üye

ahahahaha :))) çocuklar bile kullanmaz bunu.