Takla atmak dediğimizde çoğu kişi bunun zor bir şey olduğundan bahseder. Bunu bir de kendinize doğru saatte yaklaşık 100 km’lik bir hızla gelen otomobilin üzerinden yapmanız gerektiğini düşünün. Daha sonra da bu aracın sessiz bir araç olduğunu ve sırtınızın gelen araca dönük olduğunu buna ekleyin. Gerçekten çok zor olsa gerek. Ama ünlü dublör bu yazdıklarımızı denedi ve ayaklarının üzerine sağ salim inmeyi başardı.

Daha önce The Dark Night ve Skyfall filmlerinde Daniel Craig ve Michael Fassbender gibi ünlü Hollywood yıldızlarının dublörlüğünü yapan, aynı zamanda serbest koşucu ve jimnastikçi olan Damien Walters, saatte 97 km hızla kendisine doğru gelen Formula E aracının üzerinden, sırtı dönükken takla atarak ayaklarının üstüne düşmeyi başardı.

Walters, bir Formula 1 aracı kullanarak en azından sesi yüksek bir araçla bu denemeyi yapsaydı, atlayacağı zamanı daha kolay tahmin edeceği bir atlayış olurdu. Ancak elektrikli motora sahip bir Formula E aracını kullanarak bu denemeyi kendisi için daha zorlu ve tehlikeli bir hale getirdi.

Mexico City’de gerçekleştirilen ve yaklaşık 60 kişinin tanıklık ettiği denemesinde bir saniyelik geç veya erken zıplaması sonucu ağır bir kazayla karşı karşıya kalacak Walters, aracın üzerinden tam zamanında atlayarak denemesini başarıyla tamamladı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir