Yeni M5’i almaya gerek var mı?

Toplamda 800 ve 500 km yapmış iki M otomobili.

8

10 yıl kadar önce üretimlerinin durmuş olmasına rağmen BMW’nun E46 M3 ve E39 M5 modelleri hâlâ otomobil severler için önemli bir yere sahip. İkinci el almaya çalıtığınzda ise karşınıza hızlı, sert ve dikkatsiz kullanılmış otomobiller çıkmakta. Sıfır kondisyonunda Ohio’da bulunan BMW’ler ise sıfırlarından daha pahalı bir fiyatla satışa sunulmuş.

Sadece 800 km yapmış olan 2004 model M3 için istenen fiyat 285 bin TL iken 2003 model E39 M5 için istenen fiyat 430 bin TL.

Bayiden alınan bilgilere göre otomobiller uçak hangarında saklanmış ve Kaliforniya’da yaşayan bir koleksiyoncuya ait. Aynı zamanda bu iki M’i arada sırada çalıştırıp hangar çevresinde dolaşarak parçaları taze tutmayı ihmal etmemiş. Sahip oldukları düşük kilometre ile kendi eş değerleri arasında belki de en az kullanılan otomobiller olabilirler.

Siyah-siyah kombinasyonuyla gayet güzel duran E39 M5, fabrikanın sunduğu neredeyse tüm opsiyonlara sahip bir model. Ayrıca fabrika çıkışlı bir çok etiket yerli yerinde duruyor.

E46 M3 içinse aşağı yukarı aynı hikaye söz konusu ama M3 beyaz bir renge sahip. 6 ileri manuel şanzımanlı bir model olması ise otomobil severler tarafından memnuniyetle karşılanacaktır. Paranın alabileceği en temiz M3’ün bu otomobil olma ihtimali yüksek.

Her ikisinin de fiyatı sıfır alınabilecek M araçları içerisinde ama düşük kilometreleri bu fiyat farkının göz ardı edilmesini sağlıyor.

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
nrkdrarslnibougurkaanmotorsBugrakaanberkecan Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
nrkdrarsln
Üye
nrkdrarsln

O kadar para vereceğime daha ucuza sıfırını toplarım daha iyi; ama koleksiyon içinse alınır.
Bu da ülkemizden bir örnek: sahibinden.com/264845999

kaanmotors
Üye
kaanmotors

E39 M5 e 430 bin vereceğime 2.el az kullanılmış yeni M5 veya 100 bin daha verir sıfırını alırdım. 2003 model araba için 430 bin çok fazla istediği kadar klasik olsun.

Bugrakaan
Üye
Bugrakaan

E46 nin surucu koltugu sifir kondisyondan cok uzak bence

berkecan
Üye
berkecan

Aşığım bu ikisine param olursa ikisinide bu adamdan alacam??

Behic
Üye
Behic

Çok taze gözüküyorlar ya