2017 Panamera Turbo, Almanya’da test edildiği sırada standart modelle birlikte görüntülendi.

Yeni Panameralar, aşina olduğumuz hatchback formunu korurken tasarımcıların dikkatli çalışmalarıyla önceki modele göre daha ilgi çekici bir tasarıma kavuşmuş. Ön tarafta yeni bir tampon ve LED sinyaller bulunuyor. Ön çamurluklardaki hava girişleri ve yeni aynalar da otomobilin ön tasarımını tamamlıyor. Arkaya doğru gittiğimizde daha sportif bir tavan çizgisi, daha kaslı gözüken arka çamurluklar ve çift çıkışlı egzozla karşılaşıyoruz.

Panamera Turbo, bu yeni tasarım öğelerinden bir adım daha öne geçerek daha sportif bir ön tampona, standart modelden farklı LED sinyallere ve yuvarlak sis farlarıyla kendini fark ettiriyor. 4 çıkışlı egzoza sahip Turbo, hafifletilmiş alaşım jantlar ve sarı kaliperli yüksek performans fren sistemiyle de sportif karakterini tamamlıyor.

Casus fotoğrafçılar bu sefer Panamera’nın iç mekanını çekecek kadar yaklaşamamış olsalar da, daha önce yayınlanan fotoğraflarda otomobilin yeni bir gösterge paneli ve daha büyük ekranlı yeni bir bilgi-eğlence sistemine sahip olacağı görülebiliyordu. İç mekandaki en büyük değişiklik ise dokunmatik kontrollere sahip yeni orta konsol olacak.

Porsche, Panamera’nın teknik verilerini sır gibi saklasa da yeni Panamera modelleri aluminyum, yüksek mukavemetli çelik ve hafif kompozitler kullanan yeni MSB platformunda üretilecek. Bu sayede önceki jenerasyona göre büyük bir ağırlık tasarrufu sağlanacak.

Motor seçenekleri de henüz doğrulanmamış olan Panamera’da giriş seviyesinde bir V6, orta seviyede bir V8 ve Turbo için 4 litre biturbo V8 bulunması bekleniyor. Bunların yanında plug-in hibrid ve dizel seçenekleri de yeni Panamera’da sunulacak.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Yeni Panameralar kameralara yakalandı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
glasius
Üye

bence arka stoplar güncel 911’dekine benzeyecek

johnTURK
Üye

Arka taraf olabildiğince Mercedes AMG GT’ye benzetilmiş.

Hasan
Üye

Müteahhitler buna sevindi ?