Bu yıl BMW’nin yüzüncü yılında tanıttığı Vision Next 100 konsepti oldukça dikkat çekmişti. Konseptin hem elektrikli hem de otonom olması, BMW’nin yakın gelecekte yollarda göreceğimiz modellerine yönelik bir işareti olmalı ki BMW’den yapılan açıklamaya göre bu konsept modelin isminden de bir parça bulunduran BMW, iNEXT modelini 2021 yılında seri üretime geçireceğini açıkladı.

Konsept model gibi, iNEXT modeli de tamamen elektrikli olacak ve otonom sürüş özelliğini barındıracak. Otonom sürüş, markanın “saf sürüş keyfi” sloganıyla her ne kadar çelişkili bir özellik olsa da BMW bu konuda, konsept modelinde bahsettiği Boost ve Ease sürüş modlarını yeni otomobilde kullanarak gerçek sürüş keyfini ve otonom sürüş konforunu bir arada arayan müşterilerini hayal kırıklığına uğratmayacak.

BMW’nin CEO’su Harald Krueger’ın sözleri, BMW’nin elekrikli otomobiller hakkındaki planlarını özetler nitelikte: “Elektro-mobilite bir maratondur, kısa mesafe yarışı değil.” Şüphesiz bu maratonu Tesla’nın hızlandırdığını söylemek mümkün. Fakat bu 5 yıl içinde BMWi modellerini geliştirerek yakın zamanda gelecek makyajlanmış i8 modeli gibi otomobillerini piyasaya sunmaya devam edecektir.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir