Geçen yılın sonlarında gün yüzüne çıkan ZL1’in ardından, Chevrolet yeni Z/28 prototipi için çalışmalara başladı. Ancak pistteki testlerine odaklanan otomobil için işler istendiği gibi gitmedi ve Nürburgring pistinin Adenauer Forst kısmında yoldan çıkarak kaza yaptı. Videoda görünene göre 1:38’e kadar herşey yolundayken bir anda olan oldu ve test pilotu otomobilin hakimiyetini kaybederek bariyerlere ince bir dokunuş gerçekleştirdi. Videoda arka tekerleklerin kilitlendiği gözlerden kaçmıyor. Bunun mekanik bir hata mı, yoksa sürücü hatası mı olduğu hala bilinmeyen bir konu.

Kazadan sonra tamponu ve çamurluğu hasar gören prototip hemen yolun kenarına çekiliyor ve kısa sürede Opel Insignia Sports Tourer OPC güvenlik aracı olay yerine geliyor. Kazanın ardından otomobilin üzeri kapatılarak gizleniyor ancak kaza videoya kaydedildiğinden herşey için çok geç kalınmış oluyor.

Gün sonunda otomobildeki hiç kimsenin burnu kanamadan test sonlandırılıyor ve prototip kamyona yüklenerek fabrikaya doğru yola çıkıyor. Kazanın çok büyük olmadığı düşünüldüğünde, Z/28’i kısa süre sonra tekrar pistte göreceğimizi söyleyebiliriz.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Camaro Z/28 test sırasında kaza yaptı"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Bebebiskuvisi
Üye

0:53’te arkasından gelen kamujlajlı ne ki acaba. Forester’a benzettim. Ayrıca neden ABS yok?

bt
Üye

ön tekerlekler de kilitlenmiş ben ona çok takıldım. abs devreye girmemiş olabilir. elektronik bir arıza gibi geldi bana.

fksarall
Üye

Vitesi düşürürken yanlış bir vitese geçirmiş olabilir, tekerleklerin kilitlenmesini açıklar bu durum.

Yalnız alet çok güzel gözüküyor kamuflajla bile.

Batuone1
Üye

vitesle tekerin kilitlenmesi ne alaka onu anlamadım araba ff değilki fr