• Motor1998 cc, 4 silindirli turbo benzinli
  • Güç: 258 hp @ 5000-6500 d/d
  • Tork: 400 Nm @ 1550-4400 d/d
  • Şanzıman: 8-ileri, tork konvertörlü otomatik
  • 0-100 km/s: 6,3 sn
  • Son hız: 250 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 12 litre/100 km
  • Ağırlık: 1795 kg
  • Fiyat: 770.000 TL

Motor
Teknoloji
Şasi

– Konfor

Ömer Öziskender’in gözüyle:

F segmentinde pek çok modeli sürmüş olan Ömer “Lacivert”in görüşleri.

Yeni BMW 7 Serisi ile birlikteliğimiz İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde başladı… Ama böyle bir otomobil kullanırken trafiği pek önemsediğinizi söyleyemem 🙂 Hele arkada oturuyorsanız.

O bence takım elbisesini giymiş modern bir centilmen. Aynı zamanda direksiyon başına geçtiğinizde babanızın arabasını almış olduğunuz izlenimini en az veren otomobil olduğunu düşünüyorum F Segmenti ihtiyaçları gereği şoför olmadan kullanıma, genç ve dinamik görüntüsüyle en müsait olanı.

İlk buluştuğunuz andan itibaren kalite olgusu ve iç ambiyansı, otomobilin içinden çıkmamak için eve dönüş yolunuzu bile uzatmanıza sebep olabilecek nitelikte.

Bununla birlikte tecrübe ettiğim araç 2 litre hacminde ve 4 silindirli bir motora sahip. Bu sebeptendir ki ilk akla gelen, boyu ve ağırlığı dikkate alındığında size performans olarak gereğini yapamayacakmış izlenimi vermesi. Fakat araç günlük kullanımda ve uzun yolda yeterli hızlanmayı sağlıyor ve bunu fazlasıyla iyi yapıyor. Gaz tepkisi de gayet iyi; benim fark ettiğim çok kısa gecikmeler oldu ama bu kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Yol tutuşu ve yolu takip kabiliyeti çok başarılı. Bununla birlikte sürüş asistanları, şerit takip sistemi, park yardımcıları, uzay çağından ışınlanmış anahtarı ve aracı 360 derece istediğiniz açıdan görmenizi sağlayan kamera sistemi kusursuz çalışmakta.

Bir önceki nesli ile karşılaştırdığımda, aracın konfor olarak üzerine çok bir şey koymaması oldu benim eleştirim. Tabii ki bu segmentte bir aracın konforunu tartışmak yersiz fakat kendi selefi ve rakipleri arasında karşılaştırma sonucu varmış olduğum izlenim, pek bir gelişme göremedim.

Teknolojik olarak çıtayı çok yukarı taşıyan 7 serisi konfor olarak daha iyiyi aramanıza neden oluyor. Araç ilk andan itibaren beklentilerinizi o kadar yukarı taşıyor ki, hep daha iyisini istiyorsunuz.

Arka taraf ise koltuk fonksiyonları, eğlence birimleri ve aydınlatma ambiyansları ile çok eğlenceli ve rakiplerinin ilerisinde gibi görünüyor. Otomobili arkadaki tablet panelinden tamamen kişiselleştirebilmek çok keyifli.

Gelelim en büyük rakibine: Mercedes S serisine. Bu sınıfta bir araç almayı ve tamamen arkada oturmayı düşünüyorsanız, arka kısım 7 serisinde ne kadar eğlenceli ve rahat olursa olsun S’in konforu arka tarafta ve hatta genel olarak 7 serisinden iyi durumda.

Sadece makam aracı olarak kullanacak olsam ben Mercedes alırdm. Fakat otomobil kullanmayı bu kadar severken ve daha 30’lu yaşların basında olmam sebebiyle, hatta ve hatta koyu bir Mercedes kullanıcısı ve fanı olarak kesinlikle tercihimi 7 serisinden yana kullanırdım.

İlk deneyim ve paylaşımımda değinmediğim veya es geçtiğim konular için kusura bakmayın. Farklı otomobil tecrübelerini tekrar sizlerle paylaşmak dileğiyle, tüm takipçilere sevgi ve saygılarımla.

Güzel günler sizin olsun. Takibe devam…

Ömer ÖZİSKENDER

 Foto galeri için tıklayın! 

 

91
Kimler Neler Demiş?

avatar
67
24
10
 
66
Burakdogankabakerkanaricansinanmaredo
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

Arka stop grubu Jetta iç mekan ise 1-Serisi’nden 7-Serisi’ne kadar hep aynı. Onun dışında güzel bir otomobil. Mercedes S-Serisi tamamen ayrı bir dünya. S klasse’ı 7-Serisi’nden hep daha karizmatik ve daha tercih edilesi bulmuşumdur. W126, W140, W220, W221, W222. Özellikle de W140’a aşığım. 7-Serisi sportif bir tasarıma sahip genç işi. İş adamlarına bakın kendilerine Mercedes kullanır oğulları ise BMW malum Mercedes lüks, prestij demek, BMW ise genlerinde sportiflik vardır

erkanarican
Üye
erkanarican

Test şahane arabaya diyecek bir şey yok ben bu araca en fazla yolda el salama mesafesi kadar yaklaşabilirim. Montajcı arkadaşa bir eleştirim var kesmeler çok kısa sıçramaya sebep oluyor çünkü planların ölçekleri birbirine yakın yorumcu hızlı konuşuyor ona yetişmek için çabalamaya gerek yok o konuşsun sen daha minimal yaklaş,farz et montaj setin kontürlü her kesme 10 lira.Elinize sağlık.

sinan
Üye
sinan

10 numara 5 yıldız test olmuş böyle arabalar bizim için hayal olsada 🙂 arkadaşlar video için kısa demiş ama açık vermeyen bir arabayıda daha uzun test edilmezdi diye düşünüyorum sonuçta herşeyine deyinilmiş

maredo
Üye
maredo

Bugün birdaha baktım, testdeki magellan gri genç ve güzel duruyor, 20 inch eks. parlak jantlarla çok güzel olmuş

royalblue
Üye
royalblue

Yeni e serisi konfordan 1.5 yıldız almıştı, şimdi de 7.30 Li 2.5 yıldız almış. Neler oluyor arkadaşlar?