Çukurova Üniversitesi ile TEMSA’dan dirsek teması

Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği Bölüm binası ve laboratuvarları, 30 Nisan 2016 Cumartesi günü düzenlenen törenle açıldı.

5
257

TEMSA Otomotiv Mühendisliği Bölüm binası ve laboratuvarları, Balcalı Hastanesi Dr. M. Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binası ve 12 yatırımın temel atma töreni ile birlikte 30 Nisan 2016 Cumartesi günü açıldı. Açılışı Adana Milletvekili Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, TEMSA Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Ürün Müdürü Mert Özkaynak ve ARGE Müdürü Murat Demirdüzen birlikte yaptı.

ÖMER ÇELİK’TEN YENİLİKÇİLİK VURGUSU
Açılış töreni Adana Milletvekili Ömer Çelik’in konuşması ile başladı. Çukurova Üniversitesi’nin dünyada ilk 500, Türkiye’de ilk 10 başarılı üniversite ve yaptığı bilimsel çalışmalar ile TÜBİTAK’tan kabul gören ilk 5 üniversite arasında olduğunu belirten Çelik, çalışmalarda yenilikçi olmanın artık bir şart olduğuna, başarının yenilikçi ve girişimci olmaktan geçtiğine vurgu yaptı.

ÖMER ÇELİK’TEN TEMSA’YA PLAKET
Çukurova Üniversitesi ve TEMSA iş birliği için Ömer Çelik, TEMSA yönetimine teşekkür plaketi takdim etti. Çelik’in özel teşekkürlerini ilettiği TEMSA yönetimi, bu iş birliğini gelecekte yapacak iş birlikleri için önemli bir ilk adım olarak gördüklerini belirtti.
TEMSA ARGE & YENİLİKÇİLİK VE GİRİŞİMCİLİK (YG) ODASI
Çukurova Üniversitesi TEMSA Otomotiv Mühendisliği binasında yer alan TEMSA ARGE & YG odası açılış sonrasında ziyaret edildi. TEMSA ARGE & Yenilikçilik ve Girişimcilik odası öğrencilerin, akademisyenlerin ve TEMSA çalışanlarının buluşma noktası olacak. Bu oda aynı zamanda TEMSA YG Maker laboratuvarının uzantısı niteliği taşıyacak. Bu laboratuvarda yazılım ağırlıklı mekatronik ürünlere odaklı çalışmalar yapılarak, çıktılar TEMSA’nın geliştirdiği akıllı ve elektrikli araçlarda uygulanacak.

Yorum Yaz

5 Yorum "Çukurova Üniversitesi ile TEMSA’dan dirsek teması"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
kaanmotors
Üye
kaanmotors
6 ay 25 gün önce

ÇÜ’lü var mı?

mert_sch
Üye
mert_sch
6 ay 25 gün önce

var var 😀

Atacan
Üye
Atacan
6 ay 25 gün önce

Tabiki var 🙂

kaanmotors
Üye
kaanmotors
6 ay 25 gün önce

IEEE kulübü kariyer günü etkinliklerinde OTOPARK.COM ekibini çağırsa bomba olur 😀 Ya da otomobil tutkunlarını bulunduran bir kulüp olmalı.

mert_sch
Üye
mert_sch
6 ay 24 gün önce

Aynen Otopark.com Çukurova Üniversitesine’de gelmeli… @Otopark.com @sinankoc @and

wpDiscuz