Hollandalı spor otomobil üreticisi Donkervoort, yeni D8 GTO-RS modelini tanıttı.

2011 yılında tanıtılan D8 GTO’dan daha akıllı, daha ateşli ve daha geniş olarak öne çıkartılan modelin önemli aerodinamik özelliklere sahip olduğunu belirten Donkervoort, iç mekana da daha sportif ve kaliteli dokunuşlar yapmış. Lüks deri koltuklar ve Alcantara spor direksiyona sahip otomobil, karbon fiber ön konsol gibi detaylar sayesinde oldukça çekici bir iç mekanla yolcularını karşılıyor.

D8 GTO’da olduğu gibi Audi’den alınan 2.5 lt TFSI 5-silindirli motorla donatılan D8 GTO-RS’in motor yönetim sistemi BOSCH tarafından tekrardan elden geçirilirken, performans verileriyle alakalı henüz net bir bilgi bulunmuyor. Maksimum 380 BG güç ve 1600 d/d’da 450 Nm tork değerleri sunarak 700 kg’lık ağırlığıyla 0’dan 100 km/sa’lik hıza 2.8 sn’de çıkan, 0-200km/sa’lik hızlanmasını ise sadece 8.6 sn’de tamamlayan D8 GTO’dan daha yüksek bir güce sahip olması beklenen otomobil, yeni süspansiyonlar ve yüksek performans fren sistemiyle de donatılmış.

40 adetle sınırlı olacağı belirtilen D8 GTO-RS’in fiyat etiketini 151,173€ olarak belirleyen Donkervoort, yüksek bir fiyat belirlemiş gibi gözükse de şimdiden 21 sipariş aldığını belirtiyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Donkervoort D8 GTO-RS korku saçıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
nerobi
Üye

Hem isminden hem de fiyatından insan bir v8 bekliyor.