Hyundai, Kore’de yerel gazetecilere kullanıp test etsinler diye bir grup yeni Elantra Sport tahsis etmiş. Gazetecilerin yükledikleri videolarla Elantra Sport hakkında az çok bilgi edinmek mümkün.

Yeni Elantra Sport, hala 2017 model yılına ait gözüküyor, yani henüz piyasalara çıkmıyor. Ancak, videolardan görünen o ki, bu karizmatik tasarımla birleşen 1.6 turbo motor epey iş yapacak. Motor, Tucson’un 1.6 T-GDI’si ile aynı, sadece biraz daha sportif ayarlı ve daha yeni teknolojiler barındırdığı söyleniyor.

Aşağıdaki ilk video performans hakkında fikir veriyor. 201 HP böyle hızlı bir kompakt sedan için yeterlidir herhalde, sonuçta Golf GTI da 210 HP. Bu motorla Elantra Sport 0’dan 100 km/h hıza ulaşmak için 7.1 saniye zamana ihtiyaç duyuyor. Fena değil…

Peki, model ne kadar popüler olur? Hyundai’nin, Elantra Sport’u farklı kılıp sattıracağını umduğu bazı noktalar var. Bunlardan biri modele özel body kit ve boyama seçenekleri ki bunlar dışarıdan bakınca onu standart Elantra’dan ayırıyor. Ayrıca 18 inç jantlar Elantra Sport’ta standart.

Diğer nokta ise, GT karakteri gösterebilen olgun bir kompakt sedan bakınan müşteriler. Hyundai, burada önemli bir adım atarak modelde çok noktadan bağlantılı bağımsız arka süspansiyonlara yer vermiş, bu sayede Elantra Sport virajlarda sizi savurmayayım diye uğraşırken gerektiğinde konforunuzu da eksik etmiyor.

Sonuçta, en doğru izlenimi araç Türkiye’ye gelip teste aldığımızda aktarabileceğiz, ancak fiyatı ve sunduklarıyla Elantra Sport, en kötü ihtimalle pahalı hayallerin avuntusu, belki de daha fazlası olacak.

 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Elantra Sport’un tadı nasıldır?"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
metin
Ziyaretçi

arkadaşlar bir çok spor otomobilin papuçunu dama atacağa benziyor, kaliteyi ucuza binmek isteyenlerin hedefi olacak, bir çok model ve araç sürürcüsü bence çok kıskanacak, şimdiden çamur atmalara hazır olun derim

Recep.akyurek@borusanoto.com
Ziyaretçi
Recep.akyurek@borusanoto.com

Öncelikle arkadaşlar herkese merhaba maalesef bu ülkede benzin çok pahalı yani LPG ye uygun motorlar olması gerekir bildiğim kadarıyla GDI motor LPG uyumu yok o yüzden tasarım harikası bir araç olsada LPG ye uygun olmadığı için çok fazla satmaz bu araç yani i30 sport modeli gibi ellerinde patlar

oguzmrdn
Üye

Bu arabada konfor ön planda hep. Çok büyük bir değişiklik olmazsa Sport versiyonunda, beklentileri asla karşılamaz diye düşünüyorum.

Batuone1
Üye

hyundailarda aktarmada verimsizlik ve kasa ağırlığından dolayı hep hızlanmaları kötü hyundainin bunu çözmeye uğraşması lazım bence.

Mertcan
Üye

Golf GTI 230 beygir.