Hyundai, Güney Kore yerel YouTube kanalından paylaştığı Avante Sport reklam filmi ile dikkatleri üzerine topladı. Ülkemizde ve Avrupa’da satışı yapılan Elantra modelinin spor versiyonu olan bu model, kompakt sedan sınıfına farklı bir soluk getireceğe benziyor.

Bu günlerde Hyundai her ihtiyaca ve zevke göre ürettiği otomobiller ile satışlarını oldukça arttırmış durumda. Ioniq gibi elektrikli otomobilden, markanın amiral gemisi Genesis gibi premium segmentine kadar geniş bir model yelpazesine sahip.

Elantra Sport çoğu gencin sahip olmak isteyeceği bir tarzda otomobil olarak tasarlanmış. Sportif tasarımı ve kaputunun altındaki 1.6 litre 4 silindirli turbosarjlı benzinli ünite, 201 beygirlik güç üretiyor ve 6 ileri manuel ya da 7 ileri DCT şanzımanla gelmesi bekleniyor.

Reklam filminde de üzerinde durulduğu gibi, eğlence faktörü yüksek bir imaj verilen Elantra Sport’un, sıkıcı otomobillerin bulunduğu bu sınıfta yerinin çok farklı olacağı kesin. 2017’de satışının yapılacağı modeli ülkemizde de görmeyi umut ediyoruz. İ30 Turbo ile ülkemizde beklediği satış rakamlarına ulaşamayan Hyundai, Elantra Sport ile bunu başarabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=rJrwZuLgvCQ

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Hyundai Elantra, Sport versiyonu ile karşımızda"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
extreme
Üye

Lütfen videoyu alttaki linki TIKLAYIP izleyin,
vede nekadar şanslı olduğumuzu görüp halimize şükredelim…

https://www.youtube.com/watch?v=9Y3UMIpIk0I

https://www.youtube.com/watch?v=tcl0pJUcJUk

SmartFortwo
Üye

Başaramaz. Tam bir “Tutup birisi hediye etse güle oynaya binerim ama para verip almam” arabası olacak anladığım kadarıyla.

golfr32
Üye

Baz versiyon 90bin civari olursa belki.ustune millet golf alirim jetta alirim der.