Ünlü kayakçı Jon Olsson aynı zamanda otomobil tutkusuyla da tanınıyor. Kayak ve otomobil tutkusunu bir araya getirmek isteyen ünlü kayakçı iki hafta önce modifiye edilmiş bir Lamborghini Murcielago’yu kayak pistinde kullanacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta pazar günü ise bu amacını nasıl gerçekleştirdiğini gösteren bir video yayınladı.

Videoda Lamborghini ile serbest sürüş yaparak antreman yapan Olsson, daha sonra tam teşekküllü bir pist haline getirilen kayak pistine Lamborghini ile giriyor ve slalom atmaya başlıyor. Bu videoyu izlerken aklımıza hemen Taksi film serisinin 3. filmindeki şu sahne akla geliyor, her ne kadar filmin başrol karakteri Daniel, Olsson kadar nizami bir sürüş yapamasa da. (1.57 saniye sonrası)

Olsson’ın maceraları için Olsson’ın ekibinin 3 yılda modifiye ettiği 640 beygir gücündeki Murcielago’nın arka tekerlekleri 16 milimetre derinliğinde çivilere sahip olan kış lastikleriyle donatılmış.

Tahmin edeceğiniz üzere modifiye edilmiş bir Lamborghini’yi kullanmak pek kolay olmayabilir, ayrıca bu modifiyeli Lamborghini’yi buz üzerinde kullanmak daha çok çeşit tehlikelere açık olması nedeniyle  gösterinin zorluk seviyesini arttırıyor.

Bu macera Olsson’ın takımı tarafından dikkatlice planlandı. Bu gösteri için temiz ve kapalı bir kayak pisti kullanıldı. Bu şartlar sağlanmadan böyle bir şey denemeniz çok büyük tehlikeler doğuracaktır, bu yüzden bu gösteriyi taklit etmeyi profesyonellerin yardımını almadan denememeniz en iyisi olacaktır.

Bu video Norveç’in batısında yer alan Fonna Glacier Ski Resort kayak pistinde çekildi. Yönetmenliği Marcus Valeur tarafından yapılan bu videonun hazırlanmasında 1 drone ve 2 video grafiker kullanıldı.

 

 

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Kayak pistinde bir Lamborghini!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
HAKANARABUL
Üye

Onun RS6 yı unutmıcaz..