Mitsubishi Motors’un bir kısmı artık Nissan’ın!

Japon devi iflastan kurtuldu.

4

Yakıt tüketim verilerinde hile yaptığını itiraf eden ve oldukça zor günler geçiren Japon otomotiv üreticisi Mitsubishi Motors, hisselerinin %34’lük kısmını bir başka Japon üretici olan Nissan’a sattı.

1991’den beri Japonya pazarı için ürettiği araçların yakıt verileri hakkında tüketicileri yanlış bilgilendirdiğini itiraf eden ve büyük bir skandala yol açan Mitsubishi’nin şirket değeri aradan geçen zamanda yaklaşık 3 milyar dolar eridi. Bir süredir Japon marka ile ilgilenen Nissan ise yaptığı açıklamada şirketin %34’lük kısmını 2.2 milyar dolara satın almak için tarafların anlaşma sağladığını duyurdu. Japonya yasalarına göre Nissan, şirketin üçte birine denk gelen hisse senedini satın aldığı için Mitsubishi Motors üzerinde doğrudan karar alma hakkına sahip olacak.

Mitsubishi’nin tüketiciler nezdinde olan güveni yaşanan sıkıntılardan dolayı ciddi anlamda zarar görmüştü. Nissan’ın yaptığı açıklamada her iki şirketin de Mitsubishi’nin zedelenen güvenini yeniden kazanması için çaba sarf edeceği kaydedildi. Bu arada Nissan’ın hisselerinin %43.4’lik kısmının Renault’a ait olduğunu da belirtelim.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BurakozcengelÖzgür GüneşUgur Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi
Burak

Toyota ve VW’nin ardından dünyanın en büyük otomobil üreticisi konumuna geldiler Renault-Nissan grubu. Renault-Nissan grubu’nun bu başarısı bence asla tesadüf değil. Renault-Nissan grubu bu konuda çok iyi bir yolda. Özellikle Renault’un son yıllarda çıkardığı kaliteli, iyi otomobillerin bunda çok etkili olduğuna hiç şüphe yok. Alaskan, Kadjar, Kaptur, Escape, Scenic, Grand Scenic, Megane, Talisman gibi. Binek otoda Toyota ve VW’ne iyi bir alternatif olabilirler. Binek otoda atılım yapmaları Mitsubishi’nin yararına olur

ozcengel
Üye
ozcengel

1.5 dizel lancer ayak sesleri ?

Özgür Güneş
Üye

Aaaaah ah, kör olaydımda görmeseydim şu haberi 🙁

Ugur
Üye
Ugur

hadi hemen yeni evoyu yapın…