FirstCorner’ın kurucularından Avitas Motorsport, RX Lites’a bir Türk yeteneği dahil etmek için sürekli uğraşıyordu. Bunun ilk adımı, Hockenheim’da Toksport desteğiyle sezon öncesi testlere katılan Ayhancan Güven’le atılmıştı ancak Ayhancan, ilk yarışa yalnızca 3 gün kala seriye katılmaktan vazgeçti.

Bu durumdan sonra Avitas Motorsport, arayışlarına devam etti ve sonunda Ali Türkkan ile İngiltere ve Norveç yarışları için anlaştı. Türkkan, UNIFREE sponsorluğunda ve Toksport WRT desteği ile RX Lites’da yarışacak.

FirstCorner tarafından sezonun 2. yarışı Mettet RX’e davet edilen Ali Türkkan, şampiyona ve otomobillerle ilgili detaylı bilgileri Olsbergs MSE CEO’su Andreas Eriksson ve Avitas Motorsport’un başındaki isim olan Halid Avdagiç’ten aldı.

17 yaşındaki Ali Türkkan, ralli pilotu babası Burak Türkkan’ın izinden giderek, 5 yaşında yarışmaya başladı. Yakın zamanda SuperCar Lites otomobillerinin tasarlandığı ve üretildiği Avitas Motorsport’a bir ziyarette bulunan Türkkan, bunun ardından otomobili Körfez Yarış Pisti’nde test etme şansı buldu.

Otopark.com ailesi olarak Ali’ye bu yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir