2015 yılında konsept olarak ortaya çıkan Subaru Levorg STI, bu yaz yüzünü göstermeye hazırlanıyor. Japonya dışında bir ülkede satılıp satılmayacağı henüz belli olmayan modeli ülkemizde görme şansımız yok denecek kadar az.

Subaru firması, motor verileri hakkında resmi bir açıklamada bulunmamış olsa da, otomobilde; sadece Japonya’da satılan WRX S4 isimli modelin 304 beygir güç üreten, 2.0 litrelik turboşarjlı motorunun yer alması muhtemel gözüküyor. Avrupa ve ABD’de halen satılan WRX STI’larda kullanılan 2.5 litrelik motor veya sınırlı sayıdaki WRX STI S207′lerde kullanılan 328 beygir güç üreten 2.0 litrelik motorun kullanılması olasılıklar içerisinde bulunuyor.

Dışarıdan standart bir Levorg gibi görünmesi beklenmeyen model, WRX STI izlerini üzerinde barındıracak. Sportif süspansiyonlar, STI ekine özgün jantlar, daha güçlü frenler; içeride ise sportif vites topuzu, vücudu saran koltuklar, sportif göstergeler ve bolca STI logosu otomobili standart bir Levorg’tan ayırmak için yeterli gözüküyor.

Subaru hayranlarının hayallerini süsleyebilecek bu otomobil hakkında verdiğimiz bilgilerden sonra sizleri, konuşmalardan muhtemelen hiçbir şey anlamayacağınız 2 video ile baş başa bırakıyoruz.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2
0
0
 
2
ali_tremontigolfr32
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ali_tremonti
Üye
ali_tremonti

bide bi geliyomuş 1.6 350 hp 🙂

golfr32
Üye
golfr32

Biz daha standardin testini otopark da izleyemedik.sen neyin kafasini yasiyon subaru