Toyota’dan 86 Shooting Brake sürprizi

"Çok yönlü"?

3
1454

Toyota, 2012 yılından bu yana üretimde olan ve adı geçtiğimiz aylarda yapılan makyaj operasyonunun ardından GT 86 yerine 86 olarak değiştirilen kompakt spor otomobilinin ilginç bir konsept versiyonuyla karşımızda.

Toyota 86’nın Uluslararası Üretim Şefi Tetsuya Tada, konseptin Sydney, Avustralya’da yapılan tanıtımında, modelin tasarımının şirketin ürün tasarım ekibi tarafından yapılıp konseptin Japonya’da el yapımı olarak üretildiğini söyledi.

Toyota Avustralya Ulusal Pazarlama Bölüm Müdürü Brad Cramb, yaptığı açıklamasında, “Toyota 86’nın keskin ve tepkisel sürüş karakteri ile şık ve sportif coupe tasarımını koruyarak modele çok yönlülük ekledik.” cümlesine yer verdi.

Toyota’nın son çalışması, 86 modeline daha fazla pratiklik getirmesinin yanı sıra bazı test pistlerinde de denendiği üzere agresif karakterinden bir şey kaybetmemiş. Ancak her ne kadar fotoğraflardan üretime hazır gibi görünse de modelin geleceği hakkında bir açıklama bulunmuyor.

Tetsuya Tada, tanıtımın ardından modelin üretimi ile ilgili soruların ardından “Asla asla diyemeyiz. Bu konseptin üretilmesini gerçekten isterim, bu konsept Toyota’nın sürüş zevkine verdiği önemi gösteren konseptlerden birisi.” dedi.

Benim ise hala tek bir sorum var. Modelin cabrio versiyonunu üretmek için neyi bekliyorsunuz?

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Toyota’dan 86 Shooting Brake sürprizi"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
johnTURK
Üye

Z3-4 M Coupe’ye japonların cevabı budur ; eğer üretime geçerse..

Uruloki
Üye

Birde efsane toyota motorlarından olsa şunda civic eg reborn olur, makina dehşet

berkay44
Üye

Honda CRZ anımsattı

wpDiscuz