Toyota’dan 86 Shooting Brake sürprizi

"Çok yönlü"?

3

Toyota, 2012 yılından bu yana üretimde olan ve adı geçtiğimiz aylarda yapılan makyaj operasyonunun ardından GT 86 yerine 86 olarak değiştirilen kompakt spor otomobilinin ilginç bir konsept versiyonuyla karşımızda.

Toyota 86’nın Uluslararası Üretim Şefi Tetsuya Tada, konseptin Sydney, Avustralya’da yapılan tanıtımında, modelin tasarımının şirketin ürün tasarım ekibi tarafından yapılıp konseptin Japonya’da el yapımı olarak üretildiğini söyledi.

Toyota Avustralya Ulusal Pazarlama Bölüm Müdürü Brad Cramb, yaptığı açıklamasında, “Toyota 86’nın keskin ve tepkisel sürüş karakteri ile şık ve sportif coupe tasarımını koruyarak modele çok yönlülük ekledik.” cümlesine yer verdi.

Toyota’nın son çalışması, 86 modeline daha fazla pratiklik getirmesinin yanı sıra bazı test pistlerinde de denendiği üzere agresif karakterinden bir şey kaybetmemiş. Ancak her ne kadar fotoğraflardan üretime hazır gibi görünse de modelin geleceği hakkında bir açıklama bulunmuyor.

Tetsuya Tada, tanıtımın ardından modelin üretimi ile ilgili soruların ardından “Asla asla diyemeyiz. Bu konseptin üretilmesini gerçekten isterim, bu konsept Toyota’nın sürüş zevkine verdiği önemi gösteren konseptlerden birisi.” dedi.

Benim ise hala tek bir sorum var. Modelin cabrio versiyonunu üretmek için neyi bekliyorsunuz?

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
johnTURKUrulokiberkay44 Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
johnTURK
Üye
johnTURK

Z3-4 M Coupe’ye japonların cevabı budur ; eğer üretime geçerse..

Uruloki
Üye
Uruloki

Birde efsane toyota motorlarından olsa şunda civic eg reborn olur, makina dehşet

berkay44
Üye
berkay44

Honda CRZ anımsattı