Volvo C90’ın render çalışması görüntülendi

İsveçli devden coupe hamlesi!

0

İsveçli otomobil üreticisi Volvo, ikinci nesil XC90 modeliyle beraber yeni bir tasarım dili kullanmaya başlamıştı. Yeni S90 ve V90 modellerinde de bulunan yeni tasarım anlayışı, markanın yeni coupe modeliyle farklı bir boyut kazanacak gibi görünüyor.

Volvo’nun kıdemli başkan yardımcısı Thomas Ingenlath daha önce uzun vadeli olarak bir coupe modeli üretmeyi deneyebileceklerini ima etmişti. Ancak markanın 40 ve 60 serisi modellerini yenileyeceği ile ilgili ortaya atılan iddiaların ardından coupe fikri geri planda kalmıştı. Volvo C90 olarak yayınlanan render çalışmasına göre Volvo bu fikirden halen vazgeçmiş değil ve yakın zamanda tüketicilerin karşısına farklı bir model ile çıkabilir.

Hatırlanacağı üzere 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda C90’ın tasarımsal olarak hemen hemen benzeri olan bir coupe konsepti tanıtılmıştı. Yayınlanan render çalışmasındaki araç, 2013’te tanıtılan prototip ile büyük benzerlikler gösteriyor. Volvo C90 olarak adlandırılan modelin arkaya doğru uzanan yüksek omuz çizgileri dikkati çeken ilk unsur oluyor. Sert ve agresif bir görünüme sahip olacağı görünen C90’ın ön yüzünde ise İsveçli markanın yeni tasarım çizgisi net bir şekilde kendisini gösteriyor.

Volvo C90’ın kaputunun altında 2.0 litrelik Drive-E elektrik beslemeli bir benzinli motorun bulunması bekleniyor. 400 beygir güç ve 600 Nm tork üreten motorun güç vereceği otomobilin 2020 yılına kadar yollarda olması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir