1500 beygirin aynı anda tepeyi tırmanması

Molsheim’in yeni silahı Chiron, Goodwood House tırmanma pistinin üstesinden geldi. Bunun kanıtı olarak ise elimize iki tane video klip geçti.

İlk videoda 1500 beygirlik Bugatti’nin 1.16 mil (1.87 km) uzunluğundaki pisti nasıl çocuk oyuncağı kadar basit bir şekilde geçtiği gösteriliyor. Bu videoda Chiron’un pilotu ve yardımcı pilotunun kask taktığı görülüyor. Sürücüler bu kaskı takıyor çünkü Bugatti gibi güçlü makinalar bunun gibi güvenlik önlemlerinin alınmasını gerektiriyor. Bu önlemler Chiron’un sürücüleri için günlük kullanımda sıkıntı olabilir çünkü özenle yapılmış bir saçla o kaskın içine girilmesi pek mümkün görünmüyor. Girilse bile saçlarınızın ilk halinden eser kalmayacağı aşikar :).

İkinci videoya gelince ise bu video dışarıdan çekilmiş ve adeta Chiron’un duruşundaki nazikliğin nasıl agresif bir hal aldığını gösteriyor. Videolarda pist size Chiron’un kapasitesini göstermesi için biraz dar gibi gözükebilir ama unutulmamalı ki Avustralyalı drift pilotu Mad Mike Whiddett, 1000 beygirlik Mazda RX-8’iyle bu pistin tozunu arttırmıştı.

Chiron’a geri dönersek, video klipler Chiron’un o vahşi sesini duymamıza imkan veriyor. Belki de dünyada bir daha duyamayacağımız en yüksek sesli W16 konserlerinden birine şahit oluyoruz.

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "1500 beygirin aynı anda tepeyi tırmanması"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Furkan
Üye

1500 hp ne demek yaa kanat taksan ucucak araba

Salih Karaalioglu
Üye

Toto korkusuna sanki adam biraz yavaş gidiyor gibi 🙂 Bir patlarız korkusu sezdim 🙂

fatihabali
Üye

Bende yalnızım sanıyordum değilmişim meğer benden başkası da aynı şeyi düşünmüş.