2018 Aston Martin Vanquish 820 beygir olabilir!

0
24

Geçtiğimiz yıl Cenevre’de tanıtılan Aston Martin DB11, yeni geliştirilen 600 Beygir güce sahip 5.2 litrelik V12 biturbo motor kullanıyordu. Auto Express’in haberine göre, 2018 yılında gelecek olan Aston Martin Vanquish, bu moturun elden geçirilerek güçlendirilmiş bir versiyonunu kullanacak.

Aston Martin’in Güç Aktarma Bölümü Şefi Dr. Brian Fitzsimons’a göre, yeni V12 motorunun mili, 820 Beygirlik güç altında test edilerek başarılı bir sonuç aldı. Bu tabiki yeni Vanquish’in 820 Beygir güce sahip olacağı anlamına gelmiyor, ancak piyasadaki güncel modelin 568 Beygirlik gücünden daha yüksek değerleri olacağı aşikar. Auto Express, aynı zamanda yeni Vanquish’in turboşarj desteğiyle 769 Beygirlik Ferrari F12tdf modeline yakın bir rakip olabileceğini belirtti.

Bu yeni motorun yanı sıra gelecek yıl piyasaya çıkacak Aston Martin Vantage’da, ilk defa Mercedes AMG’nin 4 litrelik V8 biturbo motoru kullanılacak ve muhtemelen ilerleyen dönemlerde bu işbirlik devam ederek yeni Aston Martin modellerinde bu motor görülecek.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz