2018 Mercedes-Benz A-Serisi ilk kez görüntülendi

Markanın yeni kompakt modeli, kamuflajlı olarak yakalandı.

6
2335

Kısa zamanda bir çok taze modelle karşımıza çıkan Mercedes, MFA platformunun ikinci neslinin meyvesini almaya hazırlanıyor. W177 kasa koduyla gelecek olan yeni A serisi ilk kez test edilirken görüntülendi.

BMW 1 serisi ve Audi A3 gibi dişli rakiplerle mücadele edecek modelde içeride ve dışarıda “şehvetli saflık” tasarım konseptini devam ettiren marka, aerodinamik iyileştirmelere gitmiş.

Motor olarak ise turbo şarjlı dört silindirlilerden bolca göreceğiz. Bunun yanında tam elektrikli bir versiyon ve AMG versiyonunda dört çeker sistemle beraber hibrit bir 2.0 litrelik turboşarjlı motor olacağı da söyleniyor.

AMG versiyonundan bahsetmişken, 2.0 litrelik bu motorun Formula 1 tecrübelerinden de yararlanan mühendisler sayesinde 400 HP’den daha fazla güç üreterek dünyadaki en güçlü hot-hatch olmasını sağlayacak.

W177 kasa kodlu yeni A-Serisi’nin piyasaya çıkış tarihi resmi olarak açıklanmadı ancak 2017 Frankfurt Motor Show’da veya en geç 2018 Cenevre Motor Show’da görülmesi bekleniyor.

Resim kaynağı: Autoevoluation.com

Yorum Yaz

6 Yorum "2018 Mercedes-Benz A-Serisi ilk kez görüntülendi"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Onurhan Kocaman
Üye
6 ay 1 gün önce

Ne yani, o güzelim devasal sunroofu bırakıp cam tavana mı geçtiler ?

fksarall
Üye
fksarall
6 ay 1 gün önce

Yine önden çeker 🙁

MuhammedSC
Üye
MuhammedSC
6 ay 1 gün önce

daha bu sene makyajlanmadımı ya bu ne hız bencede arka stopları C’nin aynısı olur

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu
6 ay 1 gün önce

C hatcback olacak. Daha yumuşak çizgili olacak demek oluyor. Özgünlük giderek düşüyor ve bu durumdan hiç hoşnut olmayan bir çok insan var.

Cool Chicken
Üye
Cool Chicken
6 ay 1 gün önce

Yeni C serisine benzetirler kesin.

wpDiscuz